שתף קטע נבחר

ח"כ משה כחלון נבחר לראש מרכז הליכוד

אחרי תקופה ארוכה ללא יושב ראש קבוע, בחרו חברי מרכז הליכוד בחבר הכנסת משה כחלון לתפקיד. "בחירתו היא איתות לנתניהו", אמרו גורמים במפלגה. יריבתו, גילה גמליאל, רואה בהצבעה "פלטפורמה לחזרה לכנסת"

חבר הכנסת משה כחלון, נבחר אמש (ג') לעמוד בראש מרכז הליכוד, לאחר שזכה בכ-60 אחוז מקולות המצביעים. יריבתו, חברת הכנסת לשעבר גילה גמליאל, זכתה ב-40 אחוזים בלבד מהקולות. אחוזי ההצבעה אתמול היו גבוהים יחסית - כ-60 אחוז מחברי המרכז הצביעו בכמה קלפיות שהוצבו במוקדים מרכזיים ברחבי הארץ.

 

בחירתו של כחלון באה לאחר תקופה ארוכה שבה לא היה למרכז הליכוד יושב ראש קבוע. יושב הראש הקבוע האחרון, צחי הנגבי, פרש מהליכוד והצטרף למפלגת קדימה, ומאז לא נבחר יושב ראש מרכז חדש. יו"ר הליכוד המכהן, בנימין נתניהו, סירב במשך תקופה ארוכה לקיים בחירות לראשות המרכז או לכנסו, אך לנוכח הבחירות המתקרבות לרשויות המקומיות והלחצים הפנים-מפלגתיים, לא עמדה בפניו ברירה אלא לקיימן.

 

גורמים בליכוד ציינו בתום ספירת הקולות כי "בחירתו של כחלון ב-60 אחוזים בלבד היא איתות של המרכז לנתניהו". לפי הגורמים, כחלון, שנבחר בעבר למקום הראשון ברשימת התנועה לכנסת, הוא פוליטיקאי פופולרי, והערכתם הייתה שיזכה ברוב גדול יותר.

 

"אתמול התברר שכחלון קיבל 60 אחוזי תמיכה - למרות נתניהו, ולא בזכותו", אמר גורם בליכוד. רבים מחברי מרכז הליכוד כועסים על נתניהו על שנישל אותם מכוחם הרב לבחור את הרשימה לכנסת, ועל כך שאינו מקדיש להם מספיק מזמנו.

 

גמליאל אמרה לאחר שהתברר כי הפסידה בבחירות כי "התמיכה האדירה שקיבלתי מחברי המרכז היא הישג אדיר, שנותן לי פלטפורמה מצויינת לחזרתי לכנסת". גמליאל זכתה לפני המרוץ הזה לברכתו של ח"כ סילבן שלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
ח"כ כחלון. רוב מוחץ
צילום: אלי אלגרט
צילום: ירון ברנר
גמליאל. הפסידה למרות תמיכת שלום
צילום: ירון ברנר
מומלצים