שתף קטע נבחר

ירושלים, בעדשה חרדית

איך נראית עיר הקודש מבעד לעדשה של צלמות חרדיות? עשרות נערות ונשים חרדיות תיעדו את ירושלים - והתמונות הנבחרות יוצגו בתערוכה שתיפתח בשבוע הבא

ירושלים של זהב, ושל נחושת ושל אור, ושל ילדים מתקנים אופניים ושל טלית מתנפנפת על הברזלים, ושל חנות לממכר כיפות ושל שלט חוצות ברחוב טיפוסי בבירה. ירושלים של עשרות צעירות ונשים חרדיות תועדה על ידן במצלמה - והתוצאות יוצגו בתערוכה "ירושלים שלי", שתיפתח בשבוע הבא.


עושים תיקון (צילום: מרים סילנסקי)

 

התערוכה היא למעשה סיכומן ורגע השיא של שתי תחרויות מקדימות. התמונות המוצגות הן המנצחות בתחרות "רגע ירושלמי", שיועדה לנשים חרדיות. כל משתתפת צילמה שלוש תמונות המבטאות את ירושלים שלה, ומבין עשרות התמונות שהתמודדו - ועדה מקצועית בחרה את הטובות ביותר.


העולה בחומה (צילום: אושרת כהן)

 

התחרות השנייה שמסוכמת בתערוכה היא "ציור ירושלמי", שיועדה לילדים וילדות בכיתות ב' עד ו'. כל ילד צייר את ירושלים מנקודת מבטו: דמויות, נופים, מראות מיוחדים או כל התרחשות מעניינת בטכניקות צביעה שונות, וגם כאן בחרה ועדה מיוחדת את המנצחים מתוך 200 ציורים.


אין מי שיאמר "כולה שלי" (צילום: ציפי קוזק)

 

במקביל לתערוכה המוצגת, מפעיל בית הספר "אומן" לאמנות חרדית סדנאות ב-13 מרכזים בשכונות ירושלים, בהן צפויים להשתתף יותר מ-2,500 ילדים. הסדנאות יתועדו וייערכו לסרטון שיוצג גם הוא בתערוכה.


ירושלים, מבט מתוך שלולית (צילום: יעל נאמן)

 

תערוכת "ירושלים שלי" מתקיימת במסגרת אירועי "שכונות יוצרות 40" של החברה למרכזים ולמינהלים קהילתיים, בשיתוף עם אגף חברה של עיריית ירושלים. 

 

  • הפתיחה ביום ראשון (18.5.08, בשעה 17:00) בגלריה "אומן", המינהל הקהילתי רוממה - רחוב זכרון יעקב 5, ירושלים. התערוכה תוצג ברציפות עד יום חמישי (22.5.08), בין השעות: 09:00-13:00; 16:00-20:00. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימין ושמאל, כיפות לכל
צילום: מלכי ושלומית
מומלצים