שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הבמאי אטום אגויאן יבקר בישראל

  אגויאן יגיע ארצה לקבלת פרס דן דוד ויהיה אורח החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב

  במאי הקולנוע, אטום אגויאן, חוזר לישראל, הפעם לקבלת פרס דן דוד על פועלו. הפרס, בסכום כולל של 3 מיליון שקל, מוענק משנת 2002 לאנשים ולמוסדות בעלי הישגים מצטיינים וייחודיים שתרומתם לאנושות מוכחת. חתני הפרס תורמים 10% מזכייתם למלגות לדוקטורנטים מצטיינים מישראל ומהעולם. אגויאן יחלוק את הפרס עם הסופר הישראלי עמוס עוז ועם המחזאי טום סטופרד.

   

  אגויאן ("אקזוטיקה", "אררט", "המתיקות שאחרי") יהיה אורח החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב וביום ב', 19 במאי, ינחה סדנת אמן לבמאים בהשתתפות 20 סטודנטים. במהלך הסדנה יוקרנו סרטי גמר של סטודנטים ובוגרי החוג, ויתקיים דיון שייגע בשאלות על בימוי, צילום, תסריט ואופן מסירת הסיפור הקולנועי. למחרת יוכלו המשתתפים בסדנה לצפות בעבודותיו המוקדמות של אגויאן, ובתום הצפייה תיערך שיחה על בחירותיו כבמאי, התפתחות סגנונו הקולנועי ונושאים נוספים. בצהרי היום יקיים הבמאי הרצאה פתוחה לסטודנטים מבתי ספר לקולנוע ברחבי הארץ בהם 'סם שפיגל', 'מכללת ספיר' ו'מנשר'. בתום ההרצאה ינחה מבקר הקולנוע נחמן אינגבר שיחה פתוחה עם הבמאי.

   

  פרס דן דוד מוענק לאגויאן על "יצירתו הקולנועית המופלאה שהביאה למסך את תרבותו ותולדותיו של העם הארמני. בסגנונו הייחודי הוא רוקם שכבות שכבות של עלילה, דמויות ויחסי אנוש וחושף את השפעתם של אירועים היסטוריים על בני האדם.

   

  רבות מיצירותיו של אגויאן עוסקות בנושאים של ניכור ובידוד בתוך הקשר חברתי עכשווי. אגויאן הוא ארכיאולוג של הנשמה, שכבות המשמעות בסרטיו מתקלפות בהדרגה ועלילותיו מהוות מסע של הדמויות לעבר גילוי האמת הטמונה במעמקים. המכלול מעמת את הצופים עם טראומות אישיות, לאומיות וכלל אנושיות שהודחקו, הוכחשו והוסתרו במשך דורות".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אגויאן. תרומה מוכחת
  צילום: Gettyimages Imagebank
  לאתר ההטבות
  מומלצים