שתף קטע נבחר

תפילה לחייל: שלא אשרת יחד עם בנות

בציונות הדתית נאבקים ב"שילוב הבלתי ראוי" של חיילים וחיילות בצה"ל. בסוף השבוע חיבר הרב אבינר תפילה חדשה ללוחם "נגד המגמה להחריב את צה"ל מבפנים" והוא מבהיר: "נשים לא בנויות להיות לוחמות; עירוב המינים פוגע בכשירות המבצעית"

"מודה אני לך, ריבונו של עולם, על שאני משרת בצבא ההגנה לישראל. מודה אני לך, ריבונו של עולם שזכיתי להגן על עם ישראל, על ארץ ישראל ועל קידוש שמך הגדול... שאדע לבקש מדריך ולא מדריכה, שלא לשרת עם בנות באותן יחידות, שלא לרוץ אחרי מד"סיות, שלא להתאמן עם מדריכות ירי ושאר מדריכות, שתהיה מחיצה בין מגורנו לבין אלו של הבנות...".  כך כותב הרב שלמה אבינר בתפילה חדשה שחיבר ופרסם השבוע בעלון "באהבה ובאמונה" המחולק בבתי הכנסת.

  

תחת הכותרת, "אל תתנו לצבא להשתגע", כותב הרב אבינר, ראש ישיבת "עטרת ירושלים": "באחרונה התבשרנו שהוקמה ועדה בראשות אלוף כדי לבחון את שילוב הנשים בצה"ל. אחרי שנים סוף סוף התעוררו. אנו מכנים זאת 'שילוב בלתי ראוי', כי אין לך בצה"ל דבר פחות ראוי מזה.  

  

"אין לך בצה"ל דבר פחות ראוי מזה, ואם היתה למישהו תוכנית להרוס או להחריב את צה"ל מבפנים, לא היה יכול להיות רעיון טוב יותר מאשר צירוף נשים ליחידות לוחמות", כותב הרב שלמה אבינר, ומבקש להבהיר: "אומנם גם ביחידות לא לוחמות זה יוצר תקלות רבות, אבל ביחידות לוחמות זה גובל בחוסר אחריות לתוצאות בקרב".

  

במאמר חד הרב אבינר חידות, שואל ועונה: "בכמה מדינות בעולם יש שירות צבאי חובה לנשים? אפס. כמה נשים מתנדבות לצבאות זרים? קרוב לאפס, וכמה מהן ליחידות קרביות? קרוב לאפס. הרי נשים אינן בנויות פיזית ונפשית להיות לוחמות כמו שאינן בנויות להיות מוסכניקיות או נהגות סמיטריילר... לא די בצלם אלוקים כדי לנצח אויבים, צריך כושר גופני וסיבולת".

 

"ודאי איש ואישה שווים, ושניהם נבראו בצלם אלוקים, אך יש להיות רציני ולא רחפן. ציונות - זו רצינות. מדינה - זו רצינות. צבא - זו רצינות. לא די בצלם אלוקים כדי לנצח אויבים, צריך כושר גופני וסיבולת. האם אינם יודעים שכוח פיסי של אישה הוא 59% מזה של איש בפלג הגוף העליון ו-35% בפלג הגוף התחתון?".

 

"אז בואו נהיה רציניים", מסכם הרב, "הן קיבלו הקלות בטירונות, קצב ההליכה הואט, הפק"ל הוקל, הן יכולות לעשות את

אותו בוחן הסמכה 'כמו גבר' אבל ביותר זמן, עם פחות מחסניות וספסל כדי לעבור את הקיר במסלול המכשולים, הרי זאת הורדת כל רמת האימונים! האם זה צבא או מחנה נוער?! האם 'כשקל באימונים וקשה במלחמה' נוכל להילחם ולנצח?. 

 

"האם צריך להסביר שעירוב המינים בעצמו פוגע בכשירות המבצעית. האם צריך להסביר איך נראית שמירה של חייל יחד עם אישה? איך נראה מארב? זה רציני?!... בינתיים אנו בצבא שבו נפגעה צניעות הבנות, צנעת הפרט, כבוד האדם והגנת המדינה. אך, כאמור בל נתייאש, היו לנו בעיות קשות מאלו והתגברנו".

   

את המאמר מסיים הרב אבינר ב"תפילת החייל" והציבור מתבקש לגזור ולשנן אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
חיילת בצה"ל
צילום: אפי שריר
צילום: גיל יוחנן
הרב שלמה אבינר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים