שתף קטע נבחר

טורקיה: ישראלי נעצר עם אקדח ומחסנית מלאה

מוטי מור, בן 50 מרעננה, טס לטורקיה לטיול אופנועים עם חבריו. כשביקש לחזור לארץ, עבר בבידוק בשדה התעופה באנטליה, שם התגלו במזוודתו אקדח ומחסנית מלאה. לטענת אשתו, הוא יצא מישראל עם האקדח - שלא אותר בנתב"ג - אותו הוא מחזיק ברישיון. חברו: "הלוואי שזה היה מתגלה בארץ"

טיול אופנועים נגמר בכלא הטורקי. מוטי מור, בן 50 מרעננה, נעצר אמש בטורקיה לאחר שניסה לעלות לטיסה לישראל כשבמזוודתו אקדח ומחסנית מלאה בכדורים. היום (ב') נודע לאשתו טלי, כי הוא צפוי להישאר בכלא הטורקי 30 יום, בעודו מצפה למשפט.

 

מור, אב לשלושה ילדים, טס ביום חמישי לטורקיה, בדרכו לרכיבה אתגרית בהרים שבאסיה הקטנה. הוא עלה לטיסה בנתב"ג עם חמישה חברים למסע ו"נוסע" נוסף - האקדח שהוא מחזיק ברישיון בביתו. ככל הנראה, הוא שכח את אקדח במזוודתו, אולם טרם התברר כיצד הצליח מור לעלות לטיסה מנתב"ג מבלי שהאקדח אותר.

 

בתום מסע האופנועים, כשביקש מור לחזור ארצה, התגלה האקדח בבידוק שנערך לו בשדה התעופה באנטליה והוא נעצר בו במקום. אשתו לא יודעת את נפשה מרוב דאגה. "אתמול הוא נכנס לשיקוף בשדה התעופה ואמרו לו שיש משהו לא ברור. הוא התחיל להוציא את הדברים מהמזוודה ונלחץ, כי הוא חשב שמישהו 'שתל' לו אקדח". רגע לפני שנעצר מור הוא שוחח עם אשתו ואמר לה "אללה יוסתור, האקדח שלי פה עם הרישיון".


מור והאופנוע בטיול קודם בטורקיה (צילום: אילן טויזר) 

 

כיצד יצא מור מהארץ כשברשותו אקדח ומחסנית, מבלי שהנשק אותר בבדיקה בנתב"ג? לדברי אשתו, האקדח היה בתא המזוודה, העמוסה בציוד רכיבה. "המזוודה מאוחסנת במקלט עם הרישיון והכדורים רחוק מהילדים", סיפרה. "הוא ארז את המזוודה ולא שם לב שהאקדח שם, כי הוא לא משתמש בו שנים".

 

שי ברקנבליט, אחד מחבריו של מור ושותפו לטיול, היה עמו בשדה התעופה באנקרה. "הם היו ממש בסדר", תיאר ברקנבליט את עבודת השוטרים הטורקים. "הם עשו את העבודה שלהם, לא היה שימוש בכוח. מוטי בעצמו שיתף פעולה לאורך כל הדרך. הלוואי שזה היה מתגלה בארץ, פשוט היו משאירים את האקדח".

 

קונסול ישראל בטורקיה, שמוליק שלם, שוחח עם אשתו של מור והציע לה לאתר עורך דין שייצג את בעלה. לטענתה, אמר לה שחם כי הוא מנוע מלהתערב בנעשה. ממשרד החוץ נמסר כי פרטי המקרה ידועים וכי השגרירות באנקרה נמצאת בקשר עם מור.

 

ברשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "הנושא הובא לידיעתנו והוא נמצא בבדיקה כעת". ברשות יבדקו כיצד יצא מור את הארץ מבלי שאקדחו אותר. גורמים ברשות שדות התעופה הסבירו, כי יש נוהל מוסדר לגבי אנשים שרשאים לשאת עמם נשק בטיסה. כאשר הם מגיעים לנתב"ג, הם מודיעים לאנשי הביטחון על הנשק שבשותם, ומורשים לעלות לטיסה כשהנשק בתא המטען. ככל הנראה, במקרה זה לא הודיע מור על הנשק שהיה ברשותו, והבדיקה מתמקדת בשאלה כיצד עבר עם הנשק את כל מעגלי הביטחון.

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תום מור
מוטי מור, תמונה מהאלבום המשפחתי
צילום: תום מור
מומלצים