שתף קטע נבחר

חוק הטכנאים אושר לקריאה שניה ושלישית

החוק יתיר לחברות מספקות שירות לתאם מסגרת זמן של שעתיים לכל היותר לביקור טכנאי. החברות יחויבו במתן פיצוי של עד 600 שקלים ללקוח שהמתין לטכנאי שחרג מהזמן

ועדת הכלכלה אישרה אתמול (ב') לקריאה שניה ושלישית את הצעת "חוק הטכנאים" שמטרתה לתת לצרכנים את האפשרות לתבוע פיצוי כספי בגין איחור בלתי סביר של טכנאים נותני שירות. את הצעת החוק יזמו ח"כים גלעד ארדן (ליכוד) ודוד טל (קדימה).

 

החוק מתיר לחברות מספקות שירות לתאם מסגרת זמן של שעתיים לכל היותר לביקור טכנאי בבית הלקוח. על פי הצעת החוק שאושרה, החברות יחויבו במתן פיצוי בגובה 300 שקלים ללקוחות שהמתינו למעלה משעתיים מעבר לזמן שנקבע, ו-600 שקלים ללקוחות שהמתינו לטכנאי למעלה משלוש שעות מעבר לזמן שנקבע, ללא צורך בהוכחת נזק. עוד נקבע כי החברות יוכלו להודיע ללקוחות על דחייה עד ערב ביקורו של הטכנאי לשם קביעת מועד אחר, אחרת יחויבו בקנס.

 

ח"כ ארדן מסר בתום הדיון כי "מטרת החוק היא לעורר את הצרכן הישראלי ולתת לו כלים לעמוד על זכותו לקבל שירות איכותי ומקצועי. ההצעה מעניקה תמריץ כלכלי לצרכנים לאכוף את החוק על החברות וקובעת כי מי שישא בעלות הכספית של המתנה ממושכת בביתו לתיקון מוצר שהתקלקל תהייה החברה שאחראית למוצר ולא הצרכן שנאלץ לבזבז שעות יקרות ולהפסיד יום עבודה."

פורסם לראשונה 19/05/2008 20:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
החברה תשלם על איחור טכנאי
צילום: אבי שאולי
מומלצים