שתף קטע נבחר

דמי הייעוץ של דדי בורוביץ' נחשפים

חברת כנפיים שילמה לבורוביץ' 781 אלף שקל כדמי ייעוץ ב-2007. לקראת האסיפה הכללית של החברה שאמורה לדון במענק בהיקף של 400 אלף שקל נוספים, דרשה רשות ניירות ערך לחשוף את פירוט התשלומים שמקבל בורוביץ'

כשבועיים בלבד לפני שבעלי המניות בחברת כנפיים, השולטת בחברת אל־על, יתכנסו כדי לאשר מענק מיוחד של 400 אלף שקל לדדי בורוביץ', מבעלי השליטה בחברה, מספקת כנפיים למשקיעים גילוי נאות על דמי ייעוץ שקיבל בורוביץ' מחברה־בת בקבוצה. מהנתונים מתברר שבורוביץ' מקבל דמי ייעוץ מהחברה מאז שנת 2004., כשבשנת 2007 לבדה הסתכמו הסכומים שהועברו לבורוביץ' בכ־781 אלף שקל.

 

אם אסיפת בעלי המניות תחליט לאשר את המענק המיוחד, סך התקבולים, דמי הייעוץ והמענק, שהוא יקבל עבור שנת 2007 יסתכמו בכ־1.2 מיליון שקל. המענק הנוסף אותו מבקשת החברה לאשר לבורוביץ' לא ניתן כתוצאה מתגמול עבור ביצועים, או במסגרת הסכם בין בורוביץ' לבין כנפיים. תחת זאת, דירקטוריון החברה, המורכב בין השאר מבני משפחתו של בורוביץ', החליט לתת את המענק "על בסיס הערכתם לתרומתו של בעל השליטה בביצוען של עסקאות ליסינג", ולא כחלק מהסכם מחייב בין הצדדים.

 

מההודעה שפרסמה כנפיים עולה כי הסכם הייעוץ נחתם בין BMG (גלובל כנפיים ליסינג), חברה־בת של כנפיים (75%), שעוסקת בהחכרת מטוסים. הסכם זה נחתם לפני ארבע שנים במסגרתו מייעץ דדי בורוביץ' לחברה־בת בתחומים רבים ולא ממוקדים.

 

גילוי נאות זה, של פרסום דמי הייעוץ לבעל השליטה, לא ישחק לידיו של בורוביץ'. עד כה המשקיעים שרצו להגיע לנתונים היו צריכים לחפור בתתי־סעיפים שהוצגו בעבר על־ידי החברה ולא פורסמו באופן בולט. עכשיו, באה ההוראה מרשות ני"ע, שחושפת את הנתונים בפני המשקיעים.

 

ב־28 במאי תפקע האופציה שהעניק איזי בורוביץ' לאחיו דדי בורוביץ' לרכוש ממנו את אחזקותיו (16.8%) בכנפיים תמורת 24.36 מיליון דולר, המשקפים לחברה שווי של כ־145 מיליון דולר.

 שווי זה גבוה בכ־20% מהשווי בו נסחרת היום כנפיים — 121 מיליון דולר. אופציה זו ניתנה לדדי בורוביץ' במסגרת זכות סירוב ראשונה שקיימת לו. במידה ודדי אכן יסרב לממש אופציה שניתנה לו, איזי לא יוכל למכור את אחזקותיו בחברה עד לחודש מאי 2009. מכירת אחזקותיו לפני מועד זה תתאפשר רק בכפוף להסכמתם של תמי ודדי בורוביץ, שותפיו בהסכם השליטה בחברה. בכל מקרה, איזי בורוביץ' הבהיר כי לאחר שתושלם העיסקה ותשולם התמורה בגין המניות, הוא יסיים את תפקידו כסגן יו"ר כנפיים ויו"ר חברת אל־על.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הכיס ממריא אל-על. דדי בורוביץ'
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים