שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב אליהו הועבר לטיפול נמרץ במצב קריטי
  מלשכתו של הרב הראשי לשעבר נמסר כי חלה "החמרה משמעותית" במצבו הרפואי והוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ. הרב הונשם במשך שעה וחצי, ורופאים ייצבו את מצבו, שמוסיף להיות קשה מאוד. בני משפחתו ותלמידיו קוראים לציבור להתפלל לרפואתו

  הרב מרדכי אליהו, בכיר רבני הציונות הדתית ולשעבר הרב הראשי לישראל, הועבר הבוקר (יום ג') למחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים "שערי צדק" בירושלים בעקבות החמרה משמעותית במצבו. הרב, ששהה בבית החולים לצורך השגחה, התמוטט לעיני הרופאים, והם ביצעו בו החייאה ממושכת. לפני הצהריים חזר לו הדופק, מצבו התייצב, והוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם.

   

  מבית החולים לא נמסרה הודעה רשמית בנוגע למצבו, אולם גורמים רפואיים ב"שערי צדק" הגדירו אותו "אנוש" ובלשכת הרב מכנים את המצב קריטי. תלמידיו של הרב אליהו מתקבצים בשעות האחרונות בסביבת בית החולים, ובשעה 17:00 תיערך ברחבת הכותל תפילה לרפואתו של הרב מרדכי צמח בן מזל טוב. בנו, רבה של צפת הרב שמואל אליהו, אמר כי "הטראומה הגדולה מאחורינו, אבל המצב לא פשוט", וביקש מהציבור להתפלל לרפואת אביו באותה שעה, בכל מקום בו יהיו. גם הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, ביקש לקרוא תהילים ולהתפלל לרפואת הרב.


   

  הרב אליהו עמל על חידושי תורה בבית החולים

    

  הרב אליהו בן ה-80 אושפז בשבוע שעבר בבית החולים וביום שישי שוחרר לביתו. הרב, שלקה בלבו בחג הפסח, הגיע השבוע מדי בוקר להשגחה רפואית במחלקת לב-חזה ובשעות הצהרים שב לביתו. הבוקר הוא התייצב בבית החולים, התיישב על מיטתו ולמד תורה. מאוחר יותר נכנסו הרופאים לחדרו ושוחחו עמו, כשלפתע איבד הרב את ההכרה והתמוטט לעיניהם. הם ביצעו בו החייאה ממושכת שארכה כשעה וחצי, ובסיומה חזר לו הדופק.

   

  גורם רפואי בבית החולים הגדיר את נסיונות ההחייאה "קשות מאוד" והעיד כי הרופאים עמדו על סף ייאוש. לאחר שהתייצב מצבו הובהל הרב ליחידה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם, וכעת בודקים רופאיו מה גרם להידרדרות במצב.

   

  כזכור, בליל שביעי של פסח חש הרב אליהו ברע ופונה לבית החולים כשהוא במצב קשה. לאחר צינתור החליטו הרופאים כי עליו לעבור ניתוח מעקפים דחוף - ממנו התאושש יפה. מספר ימים לאחר מכן כבר הצליח הרב להתיישב על המיטה, ואף שוחח עם מבקריו והשיב על שאלות הלכתיות דחופות שהופנו אליו באמצעות מקורביו. 

   

  במהלך שהותו של הרב בבית החולים, ביקשו מקורביו להפגיש אותו עם המנהיג החרדי הרב יוסף שלום אלישיב שאושפז במחלקה סמוכה בעקבות קוצר נשימה. בסופו של דבר חששו הרופאים ששני הרבנים עלולים להדביק זה את זה והפגישה לא התקיימה.  

   

  לאחר אישפוז לא ארוך שוחרר הרב לביתו, ואולם ביום שלישי בשבוע שעבר שוב חש ברע והובהל בשעת לילה לבית החולים. בתחילה היה חשש כי שוב לקה בליבו, אך לאחר בדיקות התברר כי לא מדובר באירוע לבבי. הוא אושפז במחלקת לב-חזה ושוחרר ביום שישי.

   

  בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב אליהו. במחלקה לטיפול נמרץ
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים