שתף קטע נבחר

סטיב באלמר: "אין תירוץ לכך שאין Xbox בישראל"

מנכ"ל מיקרוסופט שהגיע לביקור קצר בישראל אמר כי לקונסולת המשחקים יש בעיות זמינות, ובאשר לנגן ה-Zune שעדיין לא משווק בארץ - אמר באלמר כי החברה לומדת את המוצר

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט,  הגיע הבוקר (ד') לחנוכת מרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה. באלמר, שזהו ביקורו השני בישראל, נפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס ונאם בפני עובדי החברה בארץ.

 

באלמר ציין לטובה את הכישרון הישראלי, והחברות שצמחו כאן. המנכ"ל מרדמונד התבדח ואמר כי מיקרוסופט היא חברה ישראלית כמעט כמו שהיא חברה אמריקנית, במונחים של כמות עובדי מיקרוסופט ביחס לגודל האוכלוסיה. באלמר דיבר על העתיד שבו מחשבים, סלולריים והתקנים נוספים עובדים כולם יחדיו - בכך הוא מתייחס לחזונו של ריי אוזי, ארכיטקט התוכנה הראשי של החברה, שמחליף את ביל גייטס הפורש.

 

מתי יגיעו ה-Zune וה-Xbox?

בתשובה לשאלת ynet מדוע מיקרוסופט מזניחה את התחום הצרכני בישראל, ואינה מייבאת מוצרים כמו קונסולת ה-Xbox ונגן ה-Zune שמשווקים זה זמן מה בארצות הברית, השיב באלמר: "אין לכך תירוץ". מיד לאחר מכן שלף עט ונייר ורשם לעצמו לטפל בכך.

 

לגבי ה-Xbox, באלמר ציין כי זהו מוצר "מוזר" ולמיקרוסופט היו בעיות איתו, כולל מחיקת רווח של מיליארד דולר בגלל תקלות בקונסולה ולכן יש בעיית זמינות כללית. באשר ל-Zune שיצא לפני כשנה וחצי בארצות הברית, אמר באלמר כי מיקרוסופט עדיין לומדת את המוצר, ולכן לא משווקת אותו למדינות נוספות.

 


באלמר (משמאל): "אין לכך תירוץ".

 

 

דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, שכבר ב-2005 הבטיח כי יבחן את הבאת ה-Xbox, אמר היום שיש לוח זמנים, ושהוא במגעים עם האנשים המתאימים בנושא - אך סירב לנקוב בתאריך. עוד ציין באלמר כי קצב העברות של המוצרים של מיקרוסופט יואץ.

 

ביחס למערכת ההפעלה למכשירים הניידים, הבטיח באלמר כי עם חבילת העדכונים הקרובה של מערכת ההפעלה הניידת Windows Mobile, יטופל גם נושא העברית.

 

מרוצה מ-Vista

באלמר אף הביע שביעות רצון מקצב האימוץ של מערכת ההפעלה Vista בשווקים. באלמר ציין כי המשתמשים צריכים להתרגל לממשק החדש. לגבי צרכים של התקנים קטנים, מיקרוסופט תמשיך להציע את Windows Mobile. 

 

מיקרוסופט תמשיך להציע את Windows XP עבור מכשירים עם גודל מסך שבין ארבעה ל-11 אינץ', אמר באלמר והכחיש שלמיקרוסופט יש כוונה להציע מערכת הפעלה מיוחדת עבור מכשירים כאלה. לגבי מחשבי נמוכי עלות, ציין באלמר את שיתוף הפעולה החדש של החברה עם פרויקט OLPC (מחשב נייד לכל ילד), לפיו במחשבים הניידים תותקן מערכת ההפעלה XP.

 

בתשובה לשאלה על התאמת מערכות ההפעלה של מיקרוסופט למחשבים ישנים, אמר באלמר כי מיקרוסופט מתכננת את המערכות להתאמה לחלק גדול של המחשבים הקיימים בשוק - אך לא לכולם. באלמר הודה כי לשותפים העסקיים של מיקרוסופט היו טענות לגבי התאימות לאחור של מערכת ההפעלה האחרונה.

 

מנהל מרכז הפיתוח והמחקר של מיקרוסופט בישראל, משה ליכטמן ציין את קצב הגדילה המהיר של מרכז הפיתוח ואת הרכישות האחרונות של החברה. ליכטמן אף ציין את החממה הפנימית של החברה, אשר בה מעניקה מיקרוסופט תמיכה לחברות סטארט אפ מתחילות, בשלב הגרעין. לדברי ליכטמן זהו המרכז היחיד מסוג זה מחוץ לארצות הברית.

 

באלמר, משמש מזה כשש שנים כמנהל הכללי של חברת התוכנה הגדולה בעולם. מיקרוסופט לאחרונה מנהלת מגעים עם חברת יאהו בנוגע לרכישה אפשרית של שירותי הפרסום של יאהו. לפני כשבועיים התפוצץ משא ומתן רחב יותר, לרכישתה המלאה של יאהו בידי מיקרוסופט. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
סטיב באלמר
צילום: ירון ברנר
מומלצים