שתף קטע נבחר

נתניהו: לאולמרט אין מנדט לקיים משא ומתן

בנאום בפני סיעת הליכוד במצודת זאב בתל-אביב, הזהיר יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, כי "קיים חשש אמיתי שיעדיף את השרדותו האישית על פני האינטרס הלאומי". לדבריו, "היום ישנה הסכמה רחבה מימין ומשמאל שהתהליך המדיני אינו יכול לשמש עיר מקלט לפוליטיקאים במצוקה"

תגובת האופוזיציה. יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הגיב הערב (יום ד') לראשונה להודעה על פתיחת המגעים המדיניים בין ישראל לסוריה: "היום ישנה הסכמה רחבה מימין ומשמאל שהתהליך המדיני אינו יכול לשמש עיר מקלט לפוליטיקאים במצוקה. רוב הציבור מבין שראש הממשלה האיץ את השיחות עם סוריה ובחר את העיתוי המדויק לפרסומן כדי להסיח דעת הציבור מחקירותיו", אמר נתניהו בנאום בפני סיעת הליכוד במצודת זאב בתל-אביב.

 

עוד אמר נתניהו כי "למר אולמרט השקוע עד צוואר בחקירות אין מנדט לנהל מו"מ גורלי על עתיד המדינה, כי קיים חשש אמיתי שיעדיף את השרדותו האישית על פני האינטרס הלאומי. ויתור על רמת הגולן, יהפוך את רמת הגולן למוצב קדמי של איראן.

 

"אם נכונים הדברים של שר החוץ הסורי על הסכמה לנסיגה מהרמה – הרי שזו הפקרות מדינית וביטחונית חסרת תקדים. זה מצטרף לכישלון של מלחמת לבנון השנייה ולכישלון של מניעת ירי הקאסמים בדרום הארץ".

 

נתניהו חזר על קריאתו להקדמת הבחירות: "אני קורא לכל המפלגות מימין ומשמאל להחזיר את המנדט לבוחר ולקבוע מועד לבחירות חדשות. מי שייבחר יקבל מנדט ברור מחודש ונקי לנהל את ענייני המדינה מול האתגרים בביטחון בכלכלה בחינוך ובשלום".


כל אחד תקף בתורו את אולמרט. ישיבת סיעת הליכוד (צילום: עמית מגל)

 

חברי כנסת נוספים מהליכוד ניצלו את ישיבת הסיעה כדי לתקוף את ראש הממשלה. "מי שכפסע בינו ובין כתב אישום, מי שלוקח מעטפות ומקבל מזומנים, משגר אותם מכאן לשם, משולה לאורי, מי שנרדם בישיבות, מבלה את ימיו ולילותיו בין עורכי הדין שלו, לא יכול לנהל את המדינה אפילו אם היה רוצה, היה מוכשר והיה מסוגל", אמרה ח"כ לימור לבנת.

 

"הוא לא מוכשר ולא מסוגל מלכתחילה. אפילו אם כוונותיו היו טהורות, והן אינן טהורות. קראנו הבוקר את העיתונים ואנחנו רואים איך מתחילים לאתרג מהתחלה".

 

"הוא לא מאמין לעצמו"

ח"כ ראובן ריבלין תקף גם כן את אולמרט: "לראש הממשלה אין גבולות וזה בא לידי ביטוי בנושא שהוא באינטרס הלאומי היותר חשוב של ישראל. גם ימין וגם משמאל לא האמינו למשמע אזנם כאשר ראש הממשלה הודיע את אשר הודיע. גם אם יתברר בדיעבד שמדובר במשא ומתן שהחל לפני שנה, איש לא יאמין לאולמרט שכך הדבר כי אני לא מאמין שהוא מאמין לעצמו".

 

ח"כ מיכאל איתן התייחס להבטחותיו של אולמרט אחרי, שפרשת "מעטפות הכסף", עלתה לכותרות: "ראש הממשלה שלנו אמר 'ברגע שיוגש, אם יוגש כתב אישום נגדי, אתפטר מראשות הממשלה'. הייתי מצפה מראש ממשלה שיש סיכוי שבתוך חודש, חודשיים, שלושה לא יהיה ראש ממשלה יותר, שיתייחס ברצינות להצהרה הזו, ולא ייקח על עצמו לצאת לתהליך שיכול לקחת חודשים".

 

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ גדעון סער הגדיר את מהלכיו של אולמרט כזילות: "מעולם לא ראינו זילות כזו במושג שלום או בשאיפה לשלום. המהלך הנוכחי אומלל לא רק בגלל הציניות בניסיון להסיט את תשומת הלב מחקירות של אולמרט, אלא גם בגלל שורה של סיבות ענייניות".

 

בנאומו אמש, הזכיר ראש הממשלה את ה"פיקדון" הישראלי להחזיר את רמת הגולן, שנמסר לסוריה מראשי הממשלה הקודמים, כולל נתניהו: "חידוש המו"מ עם סוריה, לאחר שמונה שנות קיפאון, הוא עניין מרגש, אבל מעבר לכך זו חובה לאומית שיש למצותה", אמר אולמרט, "לאותה מסקנה בדיוק הגיעו שלושה ראשי ממשלה לפני: יצחק רבין ז"ל, בנימין נתניהו ואהוד ברק, אשר השקיעו, כל אחד בתורו, מאמצים באפיק זה ואף היו מוכנים לויתורים כואבים ומרחיקי לכת כדי להשיג שלום עם סוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו, הערב
צילום: עמית מגל
מומלצים