שתף קטע נבחר

משה טרי יעמוד בראש פרויקט תעלת הימים

יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר, משה טרי, יעמוד בראש מועצת פרויקט תעלת הימים של יצחק תשובה, בה יהיו חברים גם פרופ' איתמר רבינוביץ, עו"ד רם כספי, רוני מילוא, אלוף (מיל) יוסי פלד, נחמן שי, פרופ' גבי ברבש, הרב לאו ורבים אחרים

יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר, משה טרי, יעמוד בראש מועצה שתפעל לקידום פרויקט תעלת הימים של יצחק תשובה. במועצה יכהנו כ-30 חברים מתחומי הכלכלה, התעשייה, האנרגיה, הבטחון, איכות הסביבה, המים, התשתיות, החקלאות והתיירות.

 

בין האישים נמנים פרופ' איתמר רבינוביץ, עו"ד רם כספי, תא"ל (מיל) ברוך שפיגל, רוני מילוא, אלוף (מיל) יוסי פלד, נחמן שי, סבר פלוצקר, איתן רף, יעקב שיינין, מתי גולן, אבי הראל, פרופ' גבי ברבש, הרב לאו ועוד רבים אחרים.

 

המועצה תפעל לקדם את הפרויקט בהיבטים המקצועיים, הציבוריים והבינלאומיים עד לשלב שבו המדינה תחוקק את חוק "תעלת הימים" וייצאו מכרזים שוויוניים שיאפשרו לכל גורם המעונין לקחת חלק במיזם להציג את מועמדותו.

 

תשובה הציג בשבוע שעבר את תוכנית "תעלת השלום" במסגרת ועידת הנשיא שהתקיימה בירושלים. את המיזם פועל לקדם כבר מספר שנים נשיא המדינה שמעון פרס, ועתה מצטרף גם תשובה ועוזר לקדם את הפרויקט עליו מדובר זה שלושה עשורים. על פי חזונו, בתוך שנתיים יכולה להתאפשר הזרמת מים מהים האדום אל ים המלח, הנמצאים בהפרש גבהים של כ-400 מ'. לדבריו, הפרויקט יאפשר התפלה של מיליארד קוב מים בשנה, כמות המהווה כ-30% יותר מתצרוכת המים המשותפת של ישראל, מצרים, ירדן והרשות הפלסטינית.

 

עוד הודיע תשובה, כי שורה של אנשי עסקים ובהם סטף ורטהיימר, שרי אריסון, בני שטיינמץ ונוחי דנקנר הביעו את הסכמתם להשקיע בפרויקט תעלת הימים. גם הנסיך הסעודי אבן-טלאל הביע את נכונותו לסייע לפרויקט דרך האפיק הירדני.

 

חזון "תעלת השלום" של תשובה כולל פארקים רבים וכן כ-200 אלף חדרי מלון - פי שלושה מכלל חדרי המלון בישראל כיום. בנוסף ציין תשובה כי הקמת התעלה תיעשה בשיתוף פעולה מלא עם גורמי איכות הסביבה ועם מפעלי ים המלח, על מנת שלא לפגוע במפעלים או בסביבה. "אזור התעלה יוכרז כאזור סחר חופשי, על מנת למשוך לכאן תעשייה וחברות רבות. למהלך פוטנציאל ליצירת מיליון מקומות עבודה חדשים", אמר תשובה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר רשות ניירות הערך לשעבר, משה טרי
צילום: מיכאל קרמר
צילום: לואיז גרין
יצחק תשובה ושמעון פרס בוועידת הנשיא
צילום: לואיז גרין
מומלצים