שתף קטע נבחר

ירידה במחירי הבתים בארה"ב

מחירי בתים פרטים מיד שנייה ירדו ברבעון הראשון ב-43 מדינות בארה"ב, וסה"כ רשמו המחירים ירידה של 3.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד; פול קסריאל מאוניברסיטת נורת'רן טראסט: "זו תמונה מדכאת שלא ניתן לחמוק ממנה"

משבר הנדל"ן האמריקני לא מראה סימני סיום. מחירי הדיור בארה"ב רשמו ברבעון הראשון של 2008 ירידה של 3.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הסיבה לכך היא שרוכשי דירות ובתים במשק העדיפו לעכב רכישות של נכסים בציפייה שהמחירים יפסיקו לרדת.

 

מחירי בתים פרטיים מיד שנייה רשמו ירידה ב-43 מדינות בארה"ב, כאשר במדינות דוגמת קליפורניה ונבאדה נרשמה ירידה של יותר מ-8% במחירי הדיור.

 

רוכשים פוטנציאליים מעדיפים להמתין עד שמחירי הדיור יגיעו לתחתית, מה שגרם למלאי של בתים שלא נמכרו במשק לנסוק. אנשים שמוכנים לרכוש נכס עומדים בפני קושי להשיג מימון מאחר שגופי האשראי למיניהם, ובראשם בנקים, מקשיחים את תנאי האשראי ומצמצמים את היקף המשכנתאות שהם מעניקים.

 

"זו תמונה מדכאת שלא ניתן לחמוק ממנה", אמר פול קסריאל, כלכלן ראשי בנורת'רן טראסט בשיקאגו.

 

"גורם נוסף שמסבך את המצב הוא העובדה שבעלי בתים רבים חייבים להחזיר לבנק בגין המשכנתא שנטלו, סכום כסף העולה על השווי הנוכחי של ביתם. זהו משבר פיננסי. לא ניתן למרוח אודם (ליפסטיק) על החזיר הזה".

 

מספר המשכנתאות החדשות צפוי השנה לרדת ב-18% לעומת 2007, כך צופים בהתאחדות בנקי המשכנתאות בארה"ב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא ניתן למרוח אודם על החזיר הזה"
צילום: איי אף פי
מומלצים