שתף קטע נבחר

"אולמרט שיתף פעולה והשיב לשאלות החוקרים"

גורמי אכיפה אמרו ל-ynet כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שנחקר באזהרה בפעם השנייה החודש בפרשת "מעטפות הכסף", שיתף פעולה עם חוקריו והשיב לשאלותיהם במשך יותר משעה. ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו, הנחה את צוות החוקרים להמשיך בחקירה נגד ראש הממשלה

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, השיב לשאלותיהם של חוקרי המשטרה במשך יותר משעה - כך אמרו בצהריים (יום ו') ל-ynet גורמי אכיפה. לדבריהם, ראש הממשלה, שנחקר זאת הפעם השנייה החודש תחת אזהרה, שיתף פעולה עם חוקריו.

 

בתום החקירה נסעו החוקרים למטה הארצי של המשטרה, כדי לעדכן את ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו, בפרטי החקירה. דנינו הנחה את הצוות להמשיך בחקירה נגד ראש הממשלה. גורמי אכיפה אמרו ל-ynet כי לחקירה בבוקר "השפעה גדולה מאוד בפרשה".

 

צוות החקירה מהיחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, הגיע בסביבות 9:00 למעון ראש הממשלה בירושלים. חקירתו של אולמרט החלה מעט אחרי 10:00, והחוקרים בראשותו של תת-ניצב שלומי איילון, עימתו את ראש הממשלה עם חומר חדש שנאסף בפשיטות שנערכו מאז חקירתו הקודמת ובחקירותיהם של עו"ד אורי מסר ומשה טלנסקי.

 

מסר נחקר אתמול במשרדי יאח"ה ולדברי גורמי חקירה, הוא חיזק בעדותו את דברי טלנסקי ושיתף פעולה ולכן החומר החדש מפליל את ראש הממשלה. גורמי אכיפה מסרו ל-ynet כי אולמרט התבקש לתת תשובות למספר שאלות בעלות משמעות בחקירה, כמו כמה כסף קיבל מטלנסקי? מה נעשה בכסף? מי טיפל בתרומות שקיבל? ומדוע לא דיווח על העברת הכספים לרשויות המס?

 

מחוץ לביתו של אולמרט הפגינו פעילי הימין הקיצוני, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, שנשאו שלטים בהם נכתב: "אולמרט אל תגנוב את הגולן" ו"גנב לך הביתה".

 

בתוך כך, קבע בית המשפט המחוזי בירושלים, כי עדותו המוקדמת של משה (מוריס) טלנסקי תישמע ביום שלישי בבוקר. השופטים דחו את בקשת פרקליטיו של אולמרט לדחות את העדות בשבועיים.

 

פרקליטו של טלנסקי, עו"ד ז'ק חן, אמר ל-ynet כי "טלנסקי יתייצב לעדותו ביום שלישי, על-פי החלטת בית המשפט. כפי שמר טלנסקי השיב לכל שאלות חוקרי המשטרה, כך הוא יתייצב ביום שלישי למסור את עדותו בפני בית המשפט". עדותו של טלנסקי צפויה להימשך שלושה ימים, ולאחריהם הוא ישוב לארה"ב.

 

בתום הדיון המשפטי ולאחר חקירת אולמרט - קיבלו פרקליטיו של ראש הממשלה את כל חומר החקירה, כדי שיוכלו להתכונן לקראת עדותו המוקדמת של טלנסקי.

 

בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוקרי המשטרה בפתח מעון רה"מ
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. השיב לשאלות
צילום: איי פי
טלנסקי. יעיד ביום שלישי
צילום: גיא אסיאג
מומלצים