שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  על רקע המתיחות: שר ההגנה הסורי בא לאיראן
  השר, חסן תורכמני, הגיע הערב לטהרן בראש משלחת בכירה ונפגש עם עמיתו האיראני, מוסטפה מוחמד נג'אר. בסוף השבוע דווח כי נשיא איראן זועם על המגעים לשלום בין ישראל לסוריה

  סוריה מנסה להרגיע את איראן, בעקבות חידוש המשא ומתן עם ישראל: שר ההגנה הסורי, הגנרל חסן תורכמני, הגיע הערב (שבת) לטהרן בראש משלחת בכירה ונפגש עם עמיתו האיראני, מוסטפה מוחמד נג'אר - כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א. הפגישה הזו מגיעה אחרי הדיווחים לפיהם נשיא איראן זועם על המגעים שנפתחו בין ישראל לסוריה.

   

  זה ביקורו השני של תורכמני באיראן בשנתיים האחרונות והביקור הראשון של אישיות סורית בכירה מאז ההכרזה על חידוש שיחות השלום בין ישראל לסוריה.

   

  סוריה שבה והביעה היום את התנגדותה לדרישת ישראל שתנתק את קשריה עם איראן, חיזבאללה וחמאס, כתנאי להסכם שלום. במאמר מערכת שפורסם בבטאון הסורי "תישרין" נכתב כי תנאים מקדימים להסכם השלום העתידי משמעותם "קשירת העגלה לפני הסוסים" וכי יחסיה של סוריה עם מדינות אחרות אינם עומדים על הפרק בשולחן המשא ומתן.

   

  העיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון דיווח אתמול על מתיחות בין איראן לסוריה. לדברי גורמים המקורבים לנשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, האחרון לא הסתיר את מורת רוחו ותדהמתו לאחר שקיבל מידע מפורט על המגעים החשאיים שניהלה בין סוריה עם ישראל.

   

  הגורמים ציינו כי אחמדי-נג'אד כינה את המגעים בין סוריה לישראל כ"הפרה של דמשק את המחויבויות ההדדיות בין סוריה לאיראן". בהקשר זה דווח עוד כי המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן תבחן את המסר ששלחה דמשק סביב שיחותיה עם ישראל, על מנת שתוכל "להכין תגובה הולמת מצדה".

   

  במקביל מסר לעיתון הלונדוני אחד מעורכי העיתונים הרפורמיסטים באיראן, כי המזכירות הכללית של המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן, הנחתה את כלי התקשורת ואתרי האינטרנט האיראניים הרשמיים, שלא להתייחס לנושא השיחות בין סוריה לישראל עד להודעה חדשה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים