שתף קטע נבחר

פנייה להתאחדות: משחקי הנבחרת – לא בשבת

לקראת טורניר מוקדמות המונדיאל פנה אוהד להנהלת ההתאחדות לכדורגל בבקשה להקפיד על קיום משחקי הבית ביום חול או במוצאי שבת, כדי לאפשר לאוהדים שומרי השבת להגיע למשחקים או לצפות בהם בטלוויזיה. תשובת ההתאחדות: נעשה כל שביכולתנו, אבל הטלוויזיה היא שתקבע

"בעזרת ה' בזכות שמירת השבת נזכה להצלחת המדינה, הספורט והנבחרת" – כך חותם את מכתבו להתאחדות לכדורגל מאיר פוני, תושב היישוב אלקנה ואוהד נבחרת ישראל, המבקש לקבוע את משחקי טורניר מוקדמות מונדיאל 2010 לימות החול בלבד. 

 

במכתב שנשלח ליו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, כתב פוני: "לאחר קביעת הנבחרות וסדר ההתמודדות במוקדמות הגביע העולמי, כל חובבי הכדורגל בישראל מצפים ומקווים להצלחת הנבחרת. אלא שרבים ממשחקי הנבחרת מתוכננים ליום השבת, וכך רבים משומרי השבת אינם יכולים לבא לעודד את הנבחרת, ויתרה מזאת - גם לא לצפות בשידורי הטלוויזיה".

  

לטענתו, "העובדה שבקמפיין הקודם משחקי הנבחרת החלו לפני צאת השבת הייתה מכה קשה. אי אפשר לתאר במילים את האכזבה של בני וחבריו. לאחר ציפייה של חודשים ארוכים לראות משחק של הנבחרת, נמנעה מהם החוויה לה כל-כך השתוקקו".

 

כאוהד הנבחרת וכשומר שבת מבקש פוני מלוזון לקבוע את שעות משחקי הבית במוצאי שבת מאוחר ככל האפשר ולעשות ככל הניתן שאף משחקי חוץ יערכו לאחר צאת השבת. 

 

במכתב תשובה שקיבל מההתאחדות לכדורגל נכתב: "גם אנו שואפים לשמור על השבת, ובכך לאפשר לאוהדים שומרי השבת לבוא ולעודד את הנבחרת באיצטדיון הלאומי... אנו נעשה כל שביכולתנו כדי שהמשחקים ייערכו לאחר צאת השבת". עם זאת הבהירה ההתאחדות כי "השעות למשחקי הבית של הנבחרת הלאומית ייקבעו על פי דרישת זכיין הטלוויזיה ברגע שיימכרו הזכויות", וכי אין לה כל השפעה על קביעת מועדי משחקי החוץ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נבחרת ישראל בכדורגל
צילום: עוז מועלם
לוזון. הטלוויזיה תקבע
צילום: אלי אלגרט
מומלצים