שתף קטע נבחר

רגיעה במחיר הנפט: מתחת ל-129 דולר לחבית

מחיר הנפט הגולמי למסירה ביולי נסגר היום על 128.73 דולר לחבית - ירידה של 2.6% ממחירו בפתיחת המסחר; הסיבה - סימנים כי צריכת הנפט האמריקנית יורדת בגלל ההאטה במשק

מחיר הנפט הגולמי איבד הערב (יום ג') ממחירו במסחר בניו יורק יותר מ-3 דולר לחבית - הירידה היומית החדה ביותר מאז אפריל – על רקע סימנים שצריכת הנפט של ארה"ב יורדת בגלל ההאטה במשק והשיא במחירי האנרגיה.

 

מחיר חבית נפט גולמי למסירה ביולי רשם היום ירידה של 2.6% וסגר ברמה של 128.73 דולר. מחירי הנפט הגולמי צועדים לקראת הירידה החדה ביותר שלהם מאז ה-29 באפריל. לפני ימים אחדים הגיע מחיר הנפט לשיא של 135.09 דולר לחבית – שיא מאז החל המסחר בחוזים עתידיים על נפט ב-1983. מחירי הנפט גבוהים גם כך בפי שניים לעומת רמתם בתקופה המקבילה אשתקד.

 

היום פורסם שמדד אמון הצרכנים בארה"ב ירד במאי לשפל של יותר מ-15 שנים. הדולר עלה לעומת האירו, תוך שהוא פוגע באטרקטיביות של קומודיטיז (סחורות גלם) אחרים כאפיק השקעה אלטרנטיבי למשקיעים.

 

הנפט והמתכות הפכו בשנה האחרונה לאטרקטיביים בעבור אותם משקיעים המחפשים אחר לפצות עצמם על הירידה בשער הדולר מול האירו. "ישנה חרדה ברמות מחירים אלה", אמר פיל פלין, סוחר בכיר בשיקאגו. "למחירי אנרגיה גבוהים יש השפעה של ממש על המשק ועל הביקוש לנפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנפט מתחיל להרגע
צילום: איי אף פי
מומלצים