שתף קטע נבחר

הנגבי: להקים ממשלת חירום לאחר הבחירות

לדברי ח"כ צחי הנגבי, "אי אפשר לעמוד באפס מעשה ונדרשת הכרעה בקדימה". הוא אמר כי בכוונתו להוביל מהלך משולש - לקבוע מועד לפריימריז, להקדים את הבחירות לכנסת ולהסכים על ממשלת חירום לאומית, שתכהן לאחר הבחירות. "ברק עשה מהלך מתבקש מבחינתו, אבל לא אנושי כלפי אולמרט" - אמר על יו"ר העבודה

ח"כ צחי הנגבי קורא הערב (שבת) לקבוע מועד בחירות, ולאחריהן להקים ממשלת חירום לאומית שתטפל בנושא האיראני, בעזה ובמשא ומתן המדיני עם הפלסטינים ועם סוריה. בכוונתו לכנס עם שובו של ראש הממשלה מוושינגטון את הוועדה לענייני מפלגה בקדימה, ולנסות להגיע למועד מוסכם לפריימריז.

 

בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2, אמר הנגבי, הידוע כמקורבו של אולמרט, כי "אי אפשר לעמוד באפס מעשה ונדרשת הכרעה בקדימה. אולמרט נאבק כעת על חייו המשפטיים וקשה לו להקדיש מאמץ אחר. חלופה היא להיכנס לקיפאון וזה לא דבר שאולמרט היה רוצה. יש דברים חשובים יותר מאינטרסים אישיים". 

 

הנגבי אמר כי בכוונתו להוביל מהלך משולש:

  1. לקבוע מועד לבחירות פנימיות.
  2. להקדים את הבחירות לכנסת.
  3. להסכים על ממשלת חירום לאומית לארבע השנים הקרובות.

 

הוא הזהיר מפני המשך הדשדוש בגלל חקירות אולמרט,

 "גם אם ברק לא יפרוש, ש"ס תפרוש, ואם ש"ס לא תפרוש - ברק יפרוש. קדימה צריכה להודיע שבין אם תרכיב את הממשלה או לאו, תוקם ממשלת חירום לאומית - בהובלת קדימה, הליכוד והעבודה.

 

"כולנו מייחלים להצלחתו של אולמרט אבל אי אפשר לעצור את המערכת הפוליטית. יש לקבוע את הבחירות במועד שצריך להתאים לאינטרסים המשותפים של כולנו", אמר הנגבי, וסירב לציין מי המועמד המועדף עליו לראשות המפלגה.

 

הוא הדגיש ארבעה נושאים דחופים הדורשים הכרעה - איראן, עזה, סוריה ולבנון - וציין ש"בתוך קדימה רוב האנשים סבורים שאי אפשר לוותר על רמת הגולן". הנגבי, יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הביע את דעתו לגבי עסקת חילופי השבויים המתרקמת ואמר: "תמורת גופות הייתי מחזיר אך ורק גופות, ואת סמיר קונטאר הייתי משאיר מאחורי סורג ובריח".

 

"התחזקות לבני - הדבר האחרון שברק רוצה"

לגבי הצהרתו של ברק השבוע לפיה על ראש הממשלה להשעות את עצמו, אמר הנגבי ש"ברק עשה מהלך מתחייב מתוקף העובדה שהוא הרגיש מצוקה הולכת וגוברת מתוצאות הסקרים, אבל מהלך שהיה לא חברי ולא אנושי כלפי אולמרט. ברק עצמו ידע ימים קשים מסוג אלו של אולמרט. הדבר האחרון שברק היה רוצה לראות זה את התחזקותה של לבני. ברק לקח על עצמו הימור וברבות הימים נדע אם הוא היה מוצלח".

 

על השאלה האם ראש הממשלה לא צריך להשעות את עצמו כבר עכשיו, השיב "ראש הממשלה חייב לזכות מכולנו בסבלנות הנדרשת. אני לא יכול לקבל את הגיליוטינה הציבורית הזו. אומר פרקליט המדינה - אל תאיצו בי, עוד לא קיבלתי החלטה אם להגיש כתב אישום".

 

המערכת הפוליטית החלה לסעור השבוע, בעקבות עדותו המוקדמת של מוריס טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף".

 אחרי הודעתו של ברק, גם ממלאת מקום ראש הממשלה, ציפי לבני, קראה לפעול לעריכת פריימריז בקדימה בהקדם.

 

המשנה לראש הממשלה ומקורבו של אולמרט, חיים רמון, השתתף אתמול בכינוס בוושינגטון ובמהלכו העריך כי הבחירות יתקיימו עד נובמבר. אנשיו של אולמרט מדגישים כי הוא לא יעמוד בדרכם של חברי קדימה המבקשים לקיים פריימריז בהקדם, אך ממליצים להמתין לחקירה הנגדית של טלנסקי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי ואולמרט
צילום: גיל יוחנן
ברק. "לא חברי ולא אנושי"
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
מומלצים