שתף קטע נבחר

לאחר 6 שנים: המרגל נסים נאסר חזר ללבנון

במה שעשוי להיות חלק מעסקת חילופי שבויים עם חיזבאללה, שוחרר הבוקר המרגל הלבנוני, נסים נאסר. לאחר שעבר ללבנון, דרך מעבר ראש הנקרה, הוא צפוי לזכות לקבלת פנים חגיגית במיוחד שתכלול טקס רשמי במגרש כדורגל

בדרך הביתה. האסיר הלבנוני, נסים נאסר, השתחרר הבוקר (יום א') מכלא ניצן ברמלה. שוטרי משטרת ההגירה ליוו אותו למעבר הגבול בראש הנקרה, משם הוא עבר לשטח לבנון. שחרורו של נאסר התבצע ככל הנראה כחלק עסקה עתידית שבמסגרתה יוחזרו לישראל החיילים אלדד רגב ואהוד גולדווסר ואילו לבנון תקבל שישה אסירים, בהם סמיר קונטאר.

 

"אני שמחה שהוא משתחרר ואני מקווה שזה קשור לעסקה שתהיה בקרוב. הוא אמר לי שהוא שמח מאוד לחזור ללבנון והוא צפוי להתקבל שם בכבוד גדול", אמרה עורכת דינו של נאסר, סמדר בר-נתן, שהגיעה למעבר הגבול. "הוא משאיר אחריו שתי ילדות בעלות אזרחות ישראלית וזו טרגדיה. הוא עצמו לא מדבר על עסקה, אבל קשה לי להאמין שמדינת ישראל היתה משחררת אותו בקלות כזו ללא משהו שמתגבש בנושא", הוסיפה.

 

נאסר הובא למעבר הגבול ברכב של משטרת ההגירה, אשר חלף במהירות על פני כלי התקשורת אל מפקדת הקישור ללבנון המאויישת על ידי אנשי יוניפי"ל של האו"ם. הוא הועבר להשלמת הרישומים בטרם כניסתו ללבנון, שם הוא צפוי לקבלת פנים חגיגית על ידי מנהיגי ארגון החיזבאללה. לאחר מכן, ייצא לעיירה אל-באזורייה - שם יתגורר.

 

דוברת "הצלב האדום" בישראל, יעל שגב-איתן, סיפרה: "מאז שוויתר על אזרחותו הישראלית לפני כארבע שנים, ביקר הצלב האדום את נאסר בכלא באופן קבוע. ביום רביעי האחרון קיבלנו הודעה על חזרתו ללבנון. מדובר בהליך המתבצע בהסכמתו של נאסר, בהסכמת הרשויות בלבנון ובישראל ובידיעת יוניפי"ל. הצלב האדום אינו מעורב במשא ומתן ואנו לא מעודכנים על עסקה כזו או אחרת שמתגבשת עד שהיא מסוכמת באופן סופי. עד לרגע זה לא קיבלנו הודעה על עסקה שסוכמה".  

 

נאסר הוא יהודי שהתאסלם, עבר לארץ מלבנון וב-2002 נשפט לשש שנות מאסר בגין ריגול. תקופת מאסרו הסתיימה לאחרונה, אולם במערכת הביטחון שקלו להמשיך ולהחזיק בו - אולי כקלף מיקוח למשא-ומתן אפשרי מול חיזבאללה. הוא הוחזק לכן בתקופה האחרונה במעצר מינהלי בבית-המעצר ניצן.

  

נאסר ויתר על אזרחותו הישראלית ומועבר ללבנון במסגרת מה שנראה כמו התקדמות בעסקה להשבתם של החיילים החטופים אודי גולדווסר ואלדד רגב. בלבנון כבר נערכו לקבלת הפנים. עם הגיעו למעבר הגבול

בראש הנקרה צפויה לקבל אותו משלחת מטעם חיזבאללה, וכן הוריו, קרובי משפחה נוספים, תושבי האזור ונאמני הארגון. חיזבאללה הקימם במקום כבר את הבמה המרכזית, תלה את דגלי הארגון, ודחפורים פינו שביל גישה למכוניות.

 

"נקבל את פניו בחגיגה גדולה, מתוך נאמנותנו לאלה שהיו נאמנים למולדת ולהתנגדות", אמר ראש מועצת הכפר, בהיג' אל-חוסייני, לרשת "אל-מנאר" של חיזבאללה. "ליבנו פתוח עוד לפני בתינו לגיבורי ההתנגדות הללו. זהו ניצחון לכל אזרח לבנוני".


פורסם לראשונה 01/06/2008 09:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאסר. עבר ללבנון
צילום: גרמי פלדמן
מומלצים