שתף קטע נבחר

עמוס ירון מונה ליו"ר קצא"א

מנכ"ל משרד הביטחון לשעבר מחליף את היו"ר והנשיא הנוכחי, האלוף (במיל') אורן שחור, שהחליט לפרוש לאחר חמש שנים. מינויו של ירון אושר על ידי הגורמים המשפטיים הרלוונטיים

שר האוצר, רוני בר-און, מינה את האלוף (במיל') עמוס ירון ליו"ר ונשיא חברת קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) זאת לאחר שהיו"ר והנשיא הנוכחי אלוף (במיל') אורן שחור, ביקש לסיים את תפקידו לאחר כהונה בת חמש שנים, בהתאם לכתב המינוי בתחילת יולי שנה זו.

  

ירון (68) מכהן היום כיועץ הביטחוני לתעשייה האווירית ולחברות בינלאומיות בחו"ל. ירון כיהן בעבר כמנכ"ל משרד הביטחון בין השנים 1999-2005. בין תפקידיו הצבאיים שימש כנספח צבאי בוושינגטון, ראש אגף כוח אדם בצה"ל, קצין צנחנים ראשי ועוד.

 

ממשרד האוצר נמסר כי בתקופת כהונתו של שחור פעלה קצא"א לקידום נושאי אנרגיה ותשתיות בתחומה. לראשונה בוצעה בקו הזרמה הפוכה המאפשרת הזרמת דלקים גם מאשקלון לאילת בניגוד לכיוון המקורי, מה שאפשר למצות באופן טוב יותר את פוטנציאל האחסנה של קצא"א. בנוסף, החברה חתמה על הסכם יבוא גז עם EMG המצרית ונכנסה לשותפות בבניית תחנת כוח פרטי מונעת בגז ליצור כ 800 מגה וואט. שר האוצר הודה לאורן שחור על פועלו.

 

משרת יו"ר ונשיא חברת קצא"א הינה משרה חלקית בלבד. מינויו של ירון אושר על ידי הגורמים המשפטיים הרלוונטיים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
עמוס ירון: האלוף שיחליף את האלוף
צילום: שאול גולן
מומלצים