שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משפט זדורוב: מי נעץ קיסם במנעול המקלט?

  אחרי הפסקה של כחודשיים, התחדשו הדיונים במשפט הרצח של תאיר ראדה מקצרין - שרק הולך ומסתבך. "רק לנאשם היה אינטרס לחבל במנעול", אמר אחד החוקרים, עד מטעם התביעה. ההגנה ביקשה למוסס את הטענה והבטיחה "שעוד רבות ידובר בנושא"

  משפט רצח הנערה תאיר ראדה ממשיך להסתבך - והשאלה שעולה כעת היא: מי נעץ קיסם במנעול של המקלט? לאחר הפסקה של כחודשיים התחדשו אתמול (יום א') הדיונים במשפט בו מואשם רומן זדורוב ברצח שאירע בדצמבר 2006 בבית-ספר בקצרין. עדותו של אחד החוקרים - מטעם התביעה - הפכה לסלע מחלוקת נוסף בסבך הראיות, וממצא מעבדה מבריטניה הפריך טענה הקושרת את זדורוב למקרה.

   

  שנה וחמישה חודשים לאחר שנפתח המשפט בבית המשפט המחוזי בנצרת, נרשמה עוד הפתעה - בדמות עדותו של יעקב מלכה, אחד מחוקרי המשטרה בצוות המיוחד שהוקם לאחר הרצח.

   מהעדות עולה כי דלת המקלט שבו עבד זדורוב בבית הספר הייתה נעולה, והמחפשים אחר תאיר, שלא הצליחו לפתוח אותה באמצעות מפתח "מאסטר" שהיה ברשותם, נאלצו לחתוך את תושבת המנעול.

   

  "זדורוב טען שהוא לא נעל את המקלט - אבל הוא כן היה נעול", העיד מלכה. "נמצא כי המנעול חובל בכוונה וההשערה שלנו הייתה שרק לחשוד היה אינטרס לעשות זאת". מלכה וחבריו לקחו את המנעול לחדרו של אב הבית בבית-הספר, ושם פירקו אותו - ומצאו בפנים קיסם, לפי העדות.

   

  פרקליטות התביעה, עו"ד שילה ענבר ומירית שטרן, רואות בעדות חלק נוסף בפאזל, שבסופו מתהדקת הטבעת סביב צווארו של זדורוב. ואולם בחקירה הנגדית, ביקש עו"ד דוד שפיגל למוסס את התאוריה. "מהקיסם הופקה דגימת DNA ונמצא כי היא אינה של הנאשם", אמר שפיגל ותהה: "למה הוא צריך להשאיר תיק עם ממצאים מפלילים במקום שאליו הוא לא צריך לחזור?".

   

  בחקירתו במשטרה, טען כי לא נעל את המקלט כשסיים את עבודתו באותו יום, בשעה 17:30 - וזמן קצר לאחר מכן הגיעו לשם המחפשים אחר תאיר.

   אם אכן הדלת לא ננעלה, הרי שמי שנעץ את הקיסם במנעול עשה זאת זמן קצר לפני שהמחפשים הגיעו - עובדה המעלה תהיות נוספות במשפט הסבוך ממילא. בדיון שהתקיים אתמול רמז עו"ד המייצג את הנאשם כי עוד ידובר במנעול ובקיסם רבות בפרשת ההגנה.

   

  אתמול נודע כי לפני כשלושה שבועות התקבלה בפרקליטות מחוז צפון תשובת בדיקת מעבדה אשר נשלחה לבריטניה - ומפריכה השערה של התביעה. לפי התוצאות, כתם על הנעל של זדורוב - אותו ביקשו לבדוק לאחר שהועלתה השערה שאולי מדובר בכתם דם של המנוחה - אינו תואם את ה-DNA של ראדה.


  פורסם לראשונה 02/06/2008 00:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רומן זדורוב. נעל או לא?
  צילום: ודים דניאל
  צילום: רפרודוקציה
  תאיר ראדה ז"ל
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים