שתף קטע נבחר

הרב אליהו: "הייתי למעלה וחזרתי לכאן"

מצבו של הרב הראשי לשעבר מוסיף להשתפר, אך הוא עדיין מאושפז בטיפול נמרץ. כתב השבועון החרדי "משפחה" שהה ליד מיטתו ויפרסם מחר עדויות מהרגעים הקשים – התקף הלב, האירוע המוחי וההחייאה הממושכת. הרופא המנתח: "הרגשתי שמלאך משמים עוזר לי". ויש גם מסר מהרב לקראת החג

"הייתי למעלה וחזרתי לכאן" – אלה היו המילים הראשונות שהוציא מפיו הרב מרדכי אליהו כשהתעורר, לאחר ההחייאה הממושכת שעבר לפני כשבועיים. הרב אליהו אמר את הדברים לאשתו בתום פעולות החייאה שנמשכו שעה ו-40 דקות, במהלכם כבר התייאשו הרופאים מהאפשרות להציל את חייו. לאחר שהתעורר מהתקף הלב וניתוח המעקפים שעבר בחג הפסח - האירוע בו החלה ההידרדרות במצבו – פרץ הרב אליהו בבכי ובישר למי שעמד סביב מיטתו: "התבטלה הגזירה". במקרה אחר חזרה אליו ההכרה חלקית לאחר שאיבד אותה לכמה שעות, והוא גילה: "אני עדיין באמצע הדין". את העדויות יפרסם מחר בשבועון "משפחה" העיתונאי החרדי יוסי אליטוב, ששהה השבוע סמוך למיטת הרב במשך 48 שעות ואף שמע מפיו דברי התעוררות לקראת חג השבועות. 

 

הרב מרדכי אליהו (80), בכיר רבני הציונות הדתית ולשעבר הרב הראשי לישראל, עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי "שערי צדק" בירושלים. עם זאת, מצבו ממשיך להשתפר ובימים האחרונים הוא מוגדר יציב. הרב נותר בבית החולים בעיקר בשל רצון הצוות הרפואי להשגיח עליו ולעמוד מקרוב אחר קצב החלמתו. 

 

הרב אליהו התייחס בשיחה קצרה ל"משפחה" לחג השבועות הקרב, ואמר: "צריך להרבות בלימוד תורה, בכבוד שמים ולחזור בתשובה שלימה. יהודי שנקלע לצרה, יתפלל על קברי צדיקים ויאמר 'ריבונו של עולם, בזכות הצדיק קבל את תפילתי'. צריך להיזהר שלא להתפלל לצדיק אלא לקב"ה ולבקש להיוושע בזכות הצדיק שנתן מעות לצדקה לעילוי נשמתו". 

 

"יש גם להרבות בצדקה ולחזור מדרכים רעים ושייתן צדקה", אמר הרב החולה, והדגיש: "לא יעשה זאת בשרירות לב ובגסות רוח. אלו דברים בטלים. הקב"ה רוצה בחרטה אמיתית שתבוא מפנים הלב". הוא הוסיף כי "התורה היא זו שהפכה את כולנו למציאות אחת וכולנו ערבים זה לזה. כוחו של עם ישראל הוא בלימוד תורה ובאהבת ישראל. כשיהודים חיים בארץ ללא תורה וללא אחדות, אזי מגיעות כל הגזירות הנוראות". 

 

"אחד השיאים ברפואה"

בעדויות נוספות שיפורסמו מסופר כיצד "זיהה" הרב אליהו כי יש בחדרו תיק מלא צלבים וביקש לסלקו, על ברית המילה שנערכה בחדרו כשהוא משמש כסנדק, על שירת "בר יוחאי" בה פצח בל"ג בעומר ועל הטרדות בהן מצוי הרב כשהוא בסכנת חיים – האם לא דילג על תפילה, נטילת ידיים או ספירת העומר, ומהי כשרות המזון שהוא מקבל דרך הזונדה. בנוסף יוצגו צילומי הפתקים באמצעותם תקשר הרב עם בני משפחתו, כשברובם הגדול כותב הרב על עניינים שבקדושה.

 

פרופ' חוזה כהן מבית החולים הדסה עין-כרם, הרופא המומחה שניתח את הרב אליהו לאחר האירוע המוחי, אמר: "הניתוח שעבר הרב הוא ניתוח מספר 47 מסוגו בארץ, ואחד השיאים של הרפואה. זה היה קריש נדיר במצב של כמעט אפס סיכויים. אם תיקחו את הדיסק של הטיפול שהרב עבר ותעבירו אותו לבתי חולים בעולם יאמרו לכם שזייפתם, שזה לא יכול להיות". 

 

"לא האמנתי שנצליח", גילה פרופ' כהן, "לא אכתוב על זה מאמר רפואי כי יגידו שאני משקר. הרגשתי שמלאך משמיים עושה איתי את הניתוח. לא יתכן שאדם שעבר פעמיים דום לב ועכשיו אירוע מוח יישאר בחיים עוד דקה אחת. זה לא אירוע טבעי בכלל. מלאך היה איתי אם הוא יצא מזה. אני מאמין שיש אלוהים". 

 

אחות במחלקה סיפרה גם היא: "לא ידעתי קודם מיהו הרב, אבל כולם כאן מבינים שמה שקורה כאן זה ניסים ונפלאות. מדובר באיש צדיק שמשמים עוזרים לו. אחרת אני לא מבינה איך הוא נשאר בחיים אחרי כל האירועים שעבר בחודש האחרון. אין לזה היגיון רפואי". 

 

ראש לשכתו של הרב אליהו, הרב שמואל זעפרני, הוסיף כי "שניים מהרופאים מדברים גלויות על הרהורי תשובה. הם בזעזוע כי מעולם לא נתקלו בתופעות כאלו בהיסטוריה הרפואית". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים