שתף קטע נבחר

חשש ממחסור במוצרים של שטראוס

העיכוב במטעני המזון משפיע לרעה על הצרכן. דובי דויטשמן, מנהל הרכש בקבוצת שטראוס: "כל העלויות האדירות שנגרמות לתעשייה עקב העיכובים בנמלים יגולגלו לבסוף על הצרכנים., והמחירים יעלו בצורה דרמטית". עיכוב הסחורות עלול לפגוע באספקת מוצרי היוגורטים עם הפירות, מעדני החלב והממתקים

בעקבות העיכובים בשחרור מטעני מזון בתחנות ההסגר בנמלים חיפה ואשדוד, אומר דובי דויטשמן, מנהל הרכש בקבוצת שטראוס, כי בתוך שלושה שבועות חברת שטראוס תאלץ לסגור פסי ייצור. זאת, בעקבות שינוי דפוסי העבודה של עובדי משרד הבריאות, שהחלו לבדוק בדקדקנות ולשלוח לבדיקות מעבדה כל מזון מיובא שמגיע לארץ, בעקבות הגשת כתבי האישום בפרשת רמדיה.

 

"המחסור בחומרי גלם משפיע על כל 14 המפעלים של שטראוס, ולצערי כל העלויות האדירות שנגרמות לתעשייה עקב העיכובים בנמלים יגולגלו לבסוף על הצרכנים והמחירים יעלו בצורה דרמטית והאינפלציה תמשיך לדהור", אמר היום (ד') דויטשמן בכנס חירום באיגוד לשכות המסחר.

 

בהמשך לדברים של דויטשמן מסרה קבוצת שטראוס כי עיכוב הסחורות עלול לפגוע באספקת מוצרי היוגורטים עם הפירות, מעדני החלב והממתקים.

 

עוד נמסר כי משלוחי חומרי הגלם שמעוכבים כרגע בנמל מכילים, בין היתר: חלבוני חלב, חומרי טעם, אבקות קקאו, תחליפי סוכר, מייצבים וחומרים לייצור מסטיקים, פירות ודגנים (בהם עושה הקבוצה שימוש ביוגורטים) ופולי קפה. הקבוצה שוקלת חלופות, כדוגמת שינוע אווירי, אלא שחלופה זו יקרה מהובלה ימית וכאמור צפויה לגרור עליות מחירים.

 

עמי לפידות, הבעלים של חברת לפידות פרמצפטיקה, אמר כי כתוצאה מהמשבר בנמלים קופות החולים נמצאות כרגע בתחילתו של מחסור קריטי בתרופות. "מספר תרופות כבר אינן על המדפים למשל תרופות לנשים עם בעיות פריון, כשהיעדר תרופות אלו, למעשה, הורס את כל הרצף הטיפולי. גם מלאי התרופות לסוגים שונים של סרטן הולך ואוזל", אמר.

 

יצויין כי גם אם ייסגרו קווי ייצור, שטראוס אינה מתכוונת לפטר עובדים. זאת, כיוון שבחברה מאמינים שמדובר בבעיה זמנית שתיפתר בהקדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סיוון פרג
עופרה שטראוס
צילום: סיוון פרג
מומלצים