שתף קטע נבחר

בניזרי ערער לעליון על הרשעתו בשוחד

חבר הכנסת לשעבר ערער על החלטת בית המשפט המחוזי להרשיעו בקבלת שוחד מהקבלן משה סלע. נציגיו של בניזרי אמרו: "הוא חש שנגרם לו עוול, והוא דבק בחפותו ומתכוון להאבק על שמו הטוב"

מאבק אחרון על חפותו. חבר הכנסת לשעבר, שלמה בניזרי, ערער היום (ה') לבית המשפט העליון על ההחלטה להרשיע אותו בעבירות הקשורות בקבלת שוחד מהקבלן משה סלע. עורך דינו של בניזרי, בני נהרי, מסר כי "בנזירי חש שנגרם לו עוול, והוא דבק בחפותו ומתכוון להאבק על שמו הטוב".

 

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על בניזרי שנה וחצי מאסר בפועל ו-80 אלף שקלים קנס, לאחר שהרשיע אותו בעבירות של קבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. בניזרי גם זוכה מחלק מהאישומים שיוחסו לו.  

 

השופט יעקב צבן קבע בגזר הדין כי בניזרי פעל בדרך פסולה. "דרך נפסדת כזו פוגעת בציבור, במינהל התקין ובאמון שהציבור רוחש לנבחרי ציבור, אנשי ציבור ופקידי ציבור ומערערת יציבות חברתית ושלטונית". עוד כתב השופט: "הכשל של בניזרי אינו מקרי או חד פעמי, אינטרסים הדדיים, פעילות משולבת ומתואמת שנמשכה גם בעת החקירה והובילה למספר מקרים של שיבוש הליכי חקירה".

 

לאחר פרסום הכרעת הדין ערך בניזרי מסיבת עיתונאים שבה אמר: "שמונה שנים אני נרדף על לא עוול בכפי. איפה עבירת השוחד הכי גדולה שהיתה מאז קום המדינה? כנבחר ציבור אני מרגיש חובה להביא את גרסתי להכרעת הדין ולא להתחבא בביתי ולקיים שתיקה כהודאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חש שנגרם לו עוול", בניזרי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים