שתף קטע נבחר

מאות הפגינו בת"א: די להרג בעזה ובשדרות

מאות מפגינים צעדו בתל אביב לציון 41 שנים לכיבוש וקראו להפסיק את הכיבוש ואת ירי הרקטות. אחת המפגינות אמרה ל-ynet: "אנחנו פה כדי להזכיר שבמדינה ששולטת במשך 41 שנה בעם אחר, לא יכולים להיות חיים נורמליים"

מאות מפגינים השתתפו הערב (שבת) בצעדת מחאה על 41 שנים לכיבוש שהתקיימה בתל-אביב. הם נשאו שלטים הקוראים "בעזה ובשדרות ילדים רוצים לחיות" ו"די למצור על עזה". המפגינים צעדו לאורך שדרות רוטשילד וסיימו את הצעדה בגן מאיר, שם ערכו דיונים בנושא.

 

ח"כ דב חנין (חד"ש) שנכח בצעדה, סיפר ל-ynet: "המסר של ההפגנה מבחינתי הואו אזהרה משתי מלחמות - 'מלחמה קטנה' בעזה, אשר כמו תמיד מבטיחים שתהיה זבנג וגמרנו אבל זו כניסה לביצה טובענית של פחות ביטחון, פחות שלום ויותר סבל, ומפני המלחמה הגדולה עליה מדבר מופז -מלחמה אזורית עם איראן, שתסכן את האזור בקטסטרופה רבת מימדים". 


המפגינים צועדים בשדרות רוטשילד (צילום: אקטיבסטילס) 

 

"יש חלופה ללחימה", טוען חנין,"ניתן להגיע להסכם רגיעה והפסקת אש בעזה, ניתן להידבר על חילופי שבויים ואסירים במסגרת זו כמו שראינו בשבועות האחרונים שנעשה, זהו דבר אפשרי. צריך להאיץ את מסלולי המשא ומתן, הן הפלסטיני והן הסורי וניתן ליישם את יוזמת השלום הערבית שעל בסיסה ניתן להתקדם. החיים פה צריכים להתבסס על הידברות ומשא ומתן ולא על לחימה".

 

"בוש ואולמרט מובילים למלחמה ובאנו להגיד - די"

"אנחנו פה להזכיר כי מדינה שבמהלך 41 שנים מתוך 60 שנות קיומה שולטת בכוח בעם אחר, העם הפלסטיני, אינה מדינה נורמלית ולא יכולים להתקיים בה חיים נורמליים,

לא לישראלים ולא לפלסטינים", אמרה ל-ynet עדי דגן מקואליציית נשים לשלום. " אנו רואים כי למרות הסכמי אוסלו ולמרות ההתנתקות, למרות המשא ומתן המתנהל על הנייר בינינו לפלסטינים הכיבוש אינו נגמר אלא רק הולך ומעמיק והופך למציאות קבועה של אפרטהייד".

 

פלג ספיר, מפגין נוסף שנכח בהפגנה, מעודד מהנוכחות בהפגנה. "טוב לראות שיש היענות, שלאנשים איכפת והם לא ניזונים מהתמונה שמספקת התקשורת שהיא לעתים מסולפת. בכל מצב יש את השפויים ואת מחרחרי המלחמה, גם בצד הפלסטיני יש את שוחרי השלום, הם בסך הכל אלה שסובלים יותר מכל המצב".

 

"מלחמה לא תעשה טוב לאף אחד", אמר ספיר, "ימותו מאות חיילים ומאות או אלפי אזרחים פלסטינים - זה אולי ירגיע את הרוחות לזמן המיידי אך יעשה נזק רב בזמן הארוך. בוש ואולמרט מובילים אותנו לעוד מלחמה אזורית ואנו באנו להגיד די - די לכיבוש, די להרג בעזה, בגדה ובשדרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגינים בשדרות רוטשילד
צילום: אקטיבסטילס
"הפגנה ססגונית". ח"כ דב חנין
מומלצים