שתף קטע נבחר

ביקורת בקדימה על האטת ההיערכות לפריימריז

בכירים בקדימה מותחים ביקורת על האטת קצב ההיערכות לפריימריז, ומזהירים שאם תתקבל ההצעה לפיזור הכנסת בקריאה טרומית, תידרש קדימה לקבל החלטות תוך שבועיים

הרוחות בקדימה נרגעו מעט בימים האחרונים, אולם בכירים במפלגה המעורבים במהלכים הקשורים לפריימריז מעריכים שזה שקט מדומה. לדבריהם, "מרחב התמרון קטן מאוד, ואם מפלגת העבודה תתמוך בקריאה טרומית בהצעה לפיזור הכנסת, קדימה תיכנס שוב לסחרור של פריימריז. הניצחון של אהוד אולמרט זמני והוא ניצחון פירוס".

 

בקדימה מעריכים כי אם ההצעה לפיזור הכנסת תזכה לרוב במליאת הכנסת בקריאה טרומית, הרי שלראשי קדימה יהיו כשבועיים לקבל החלטות ולהתארגן. לדברי בכיר במפלגה, "ברגע שהצעת החוק עוברת בטרומית, יש לה רוב גם בוועדת הכנסת, ולא ניתן יהיה למשוך את הזמן. בסופו של דבר - ההצעה תובא לקריאה שניה ושלישית תוך זמן קצר, וקדימה תהיה חייבת לפעול במהרה כדי לקבוע מועד לפריימריז, על מנת למנוע בחירות כלליות".

 

בכירים בקדימה מתחו בסוף השבוע ביקורת על האטת קצב ההיערכות לפריימריז. לדבריהם, אסור היה לבכירי המפלגה לבזבז זמן ולעצור את ההיערכות. "אם קדימה היתה נערכת השבוע וקובעת לוחות זמנים פנימיים, זה היה נותן לאהוד ברק את התירוץ לרדת מהעץ ולא לתמוך בהצעה לפיזור הכנסת", אומר בכיר בקדימה. "הניצחון של אהוד אולמרט זמני. הלחץ לקיים פריימריז יחזור אם הצעת החוק לפיזור הכנסת תעבור בקריאה טרומית. לקדימה אסור היה לעצור את התהליך שהתחיל בשבוע שעבר".

 

במהלך השבוע, ייתכן שכבר ביום שלישי בישיבת סיעת קדימה, יתקיים דיון ראשון בנוגע לפריימריז. ברקע מתחילות להישמע חריקות ביחסי אולמרט-הנגבי. ח"כ צחי הנגבי הביע חוסר שביעות רצון מעיכוב ההליכים. הוא קבע ישיבה ראשונה בנושא ליום רביעי, אולם יו"ר סיעת קדימה, ח"כ אלי אפללו, ביקש לקיים את הדיון כבר ביום שלישי בפורום הסיעה. אך הסיעה אינה מוסמכת לקבל החלטות בנושא, ורק ראש הממשלה מוסמך לקדם את הליכי הפריימריז. מקורביו של אולמרט אמרו בסוף השבוע כי הוא צפוי להיפגש עם ח"כ הנגבי בימים הקרובים, אולם הנגבי אמר בסוף השבוע כי הוא עדיין לא קיבל הזמנה שכזו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שקט מדומה. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ממשיך לקדם פריימריז. הנגבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים