שתף קטע נבחר

מצרים: מת ראש הממשלה לשעבר, מוסטפא חליל

מוסטפא חליל מת בבית חולים בקהיר בגיל 88. הוא כיהן כראש ממשלה תחת אנואר סאדאת והיה שותף למהלכים שהביאו לחתימת הסכם השלום בין ישראל ומצרים. עמיתו, בוטרוס ראלי: "חליל תרם את חלקו בשירות המדינה במשך למעלה מחמישים שנה"

ראש ממשלת מצרים לשעבר, מוסטפא חליל, מת אמש (שבת) בקהיר בגיל 88, אחרי מאבק ממושך במחלה קשה. כך דיווחה סוכונות הידיעות המצרית הרשמית "מנא".

 

חליל כיהן בין היתר גם כשר תחבורה ושיכון בממשלות מצרים השונות, כסגן ראש ממשלה לענייני תחבורה תעשיה ונפט וכן כראש ממשלה בתקופת נשיאותו של אנואר סאדאת – החל משנת 1978. חליל אף היה חבר בפמליית הנשיא סאדאת בעת שזה ביקר בישראל ב-1977, ביקור שסלל את הדרך להסכם השלום.

 

בשנת 1979 קיבל חליל לאחריותו גם את תיק החוץ, בעת שהתנהל המשא ומתן עם ישראל על הסכמי השלום. חליל נחשב מאז לאחד מ"אדריכלי הסכם קמפ-דייויד" בין מצרים לישראל. הלווייתו צפויה להתקיים מחר בקהיר.

 

"חליל תרם את חלקו בשירות המדינה במשך למעלה מחמישים שנה והשתתף בעשיית שלום

ובהנחת הבסיס לפיתוח", ספד לו עמיתו, מזכ"ל האו"ם לשעבר, בוטרוס בוטרוס ראלי, שהיה גם הוא חבר במשלחת ההיסטורית שהגיעה לישראל.

 

בשנים האחרונות כיהן חליל כיו"ר מפלגת השלטון במצרים, עד שפרש מתפקידו בחודש נובמבר האחרון. הוא הותיר אחריו אישה, בן ובת. הלווייתו של חליל תיערך במצרים ביום שני. נשיא מצרים, מובארק, צפוי להשתתף בה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההסכם בקמפ דיוויד. חליל היה שותף
צילום: יעקב סער, לע"מ
מומלצים