שתף קטע נבחר

מכתב מגלעד שליט: מתחנן שתשחררו אותי

המכתב, שאותו כתב החייל החטוף, הועבר להוריו כחלק מהתחייבות חמאס לנשיא ארה"ב לשעבר, ג'ימי קרטר. גורמים בירושלים אומרים כי "העיתוי אינו מקרי. הוא מגיע ערב דיון במטבחון המדיני-ביטחוני על המשך פעולת ישראל בעזה". נועם שליט: "במכתב עולה מסר מגלעד שמבקש ומתחנן בכל לשון של בקשה לפעול ולעשות הכל על מנת להביא לשחרורו מהשבי"

"גלעד שליט מתחנן בכל לשון של בקשה לפעול ולעשות הכל על מנת להביא לשחרורו מהשבי", זה המסר העולה ממכתבו השלישי שהועבר להוריו, כפי שסיפר אמש (יום ב') אביו, נועם. גורם מדיני אישר בשיחה עם ynet כי המכתב הועבר כחלק מהתחייבות חמאס לנשיא ארה"ב לשעבר, ג'ימי קרטר

 

בעקבות המכתב:

 

נועם שליט מסר באמצעות המטה למען שחרור החטופים כי אתמול אחר הצהריים התקבל בבית המשפחה מכתב באמצעות מזכ"ל מרכז קרטר, בעקבות ביקורו של הנשיא לשעבר לפני מספר חודשים: "יש סימנים רבים המראים כי המכתב אכן אותנטי, אך המשפחה מבקשת לשמור על תוכנו המלא כפרטי", נמסר בהודעת שליט. בני המשפחה קראו את המכתב, זיהו את כתב ידו של בנם ולפי הדברים, הבינו שהמכתב נכתב בתקופה האחרונה.

 

המכתב שכתב גלעד שליט בכתב יד, הועבר ביום ראשון מחמאס למשרדו של "מרכז קרטר" ברמאללה. 

נציגיו של הנשיא לשעבר דאגו להעביר את המכתב להוריו של גלעד, אביבה ונועם שליט. 

 

קרטר ביקר בחודש אפריל בישראל. למורת רוחו של הממשל האמריקני ושל ממשלת ישראל, הוא הגיע לדמשק ונפגש עם ראש חמאס, חאלד משעל. ב"מרכז קרטר" אומרים שבפגישה ההיא, התחייב משעל בפני קרטר להעביר מכתב מגלעד שליט להוריו. קרטר מבטיח עכשיו להעביר מכתב מההורים לגלעד במקום שביו והוא מקווה שיהיה הסדר קרוב שיביא לשחרורו של החייל הישראלי החטוף.

 

נועם שליט נועד לפני שבוע בדיוק עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואמר שיצא מהפגישה בתחושה קשה. לדבריו, "הרושם מהפגישה הזו קשה מאוד. לא שמענו מראש הממשלה שום דבר חדש, והוא לא ידע לספר לנו על שום התקדמות". 

  

בשנה האחרונה קיבלה משפחת שליט מספר אותות חיים מבנה גלעד. בחודש פברואר קיבלה ישראל מכתב באמצעות גורם שלישי. המכתב לא חידש דבר על מצבו של שליט. לפני כשנה השמיע חמאס קלטת שבה נשמע קולו של גלעד שליט. בקלטת אמר שליט בין היתר: "אני גלעד בן נועם שליט, הכלוא אצל המוג'אהידין (הלוחמים). אמא ואבא, אחותי ואחי, חברי בצה"ל. אני מוסר לכם דרישת שלום ואת געגועיי לכולכם".

 

העיתוי לא מקרי 

מדוע החליטו בחמאס לשלוח מכתב מגלעד שליט דווקא עכשיו? בירושלים אומרים כי "העיתוי אינו מקרי. הוא מגיע ערב דיון במטבחון המדיני-ביטחוני על המשך פעולת ישראל בעזה.

הוא מגיע על רקע התביעה הבלתי מתפשרת של ראש הממשלה, שרת החוץ ושר הביטחון לכלול את שחרור שליט בעסקת תהדיה. ראש הממשלה הבהיר שיוסיף לפעול לשחרור שליט וזה מה שהוא מתכוון לומר גם במטבחון וגם בקבינט", הבהירו.

 

בארגוני החוטפים סירבו לאשר לפי שעה את הדיווח על המכתב החדש. יחד עם זאת, גורם באחד הארגונים אומר ל-ynet כי העיתוי אינו מקרי, וקשור לדיונים סביב הרגיעה וכן להערכות שניסיון ישראלי להסלים את המצב ברצועה יפגע קשות במאמצים להגיע להסכם בסוגיית שליט. המקור אמר כי מדובר במחווה הומניטרית שלפי שעה אין לה כל השלכה על ההתפתחות בעניין שליט ובוודאי שלא מדובר בפריצת דרך.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 716 ימים.


פורסם לראשונה 09/06/2008 21:16

 

בהכנת הידיעה השתתפו יצחק בן חורין ועלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
אות חיים מגלעד שליט
צילום: רפרודוקציה
נפגש עם אולמרט. נועם שליט
צילום: ירון ברנר
מומלצים