שתף קטע נבחר

ספקיות אינטרנט בארה"ב: נחסום אתרי פדופיליה

בעקבות לחצים מצד התובע הכללי של ניו-יורק, שלוש מענקיות האינטרנט האמריקניות הסכימו לחסום אתרים ופורומים העוסקים בפורנוגרפיית ילדים

שלוש מספקיות האינטרנט הגדולות באמריקה, Verizon, Sprint, ו-Time Warner Cable הסכימו כי יחסמו באופן פעיל פורומים ואתרים הכוללים פורנוגרפיית ילדים. הצעד נובע מהסכם עליו חתמו הספקיות עם אנדרו קומו, התובע הכללי של ניו יורק.

 

החברות הסכימו לחסום את הגישה לקבוצות דיון העוסקות בפדופיליה ברשת השיחות הוותיקה Usenet, וכן באתרים המכילים תמונות של פורנוגרפיית ילדים. השינוי ישפיע לא רק על לקוחות חברות אלו בניו-יורק, אלא בכלל ארה"ב, וקומו מנהל מגעים להרחבת ההסכם לספקיות נוספות.

 

בתחילה, מספר קומו, סירבו הספקיות להתערב בתכנים המועברים באמצעות צינורותיהן, מחשש לביקורת על צנזורה. "הספקיות באו בגישה של 'אנחנו לא אחראיות, זו תקשורת של אנשים פרטיים וזו לא האחריות שלנו", אמר קומו לניו-יורק טיימס. "המטרה שלנו הייתה לגרום להן לשאת באחריות הזו".

 

ההסכם עם התובע הכללי של ניו-יורק לא הושג מתוך רצון טוב של הספקיות בלבד - אנדרו קומו הפעיל לחצים על החברות, במטרה לגרום להן להתחייב לחסימת התכנים האסורים. בין היתר איים בהגשת תביעה נגדן בשל הונאה והטעיית הלקוחות, ורמז לאתיקה עסקית לקויה, על מנת לשכנען לשתף פעולה.

 

קומו, שמוכר כפעיל נגד פורנוגרפיית ילדים באינטרנט, מיקם את המלחמה בפדופיליה המקוונת בראש סדר העדיפויות שלו בתפקיד. בעבר ביצע פשיטות על אתרים ששימשו צמתי תקשורת בין צרכני התמונות הפדופיליות, ושיכנע את Facebook להטמיע אמצעים להרחקת הפדופילים מהאתר.

 

תגובת הספקיות Sprint, Verizon ו-Warner לא נמסרה לרויטרס עד פרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מתחילים לחסום
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים