שתף קטע נבחר

בן הרב עובדיה סוגר חשבון עם ש"ס ומחפש מפלגה

הרב יעקב יוסף סבור שהמפלגה של אביו, שהייתה שותפה לאוסלו, לא יכולה לומר "ידינו לא שפכו את הדם הזה". הוא קורא להקים מפלגה "ללא עסקנים וללא אנשי המעטפות"

הרב יעקב יוסף קורא להקים מפלגה חדשה ש"חבריה ידבקו באמונתם", משום שהמפלגות הקיימות "איבדו את זכותן המוסרית להתקיים". מחרתיים (ו') יתפרסם ראיון עם הרב, בנו של הרב עובדיה יוסף, בעלון "ארץ ישראל שלנו", שיחולק בבתי כנסת ברחבי הארץ.

 

"אנו לא רוצים עסקנים וגם לא 'אנשי מעטפות'. גם בציבור שלנו זקוקים לשידוד מערכות, כמו שיצרה - להבדיל - מפלגת קדימה", אומר הרב יוסף. "בהנהגת המדינה עומדים אנשים הזויים, שכל עניינם הוא לעשות הסכמי שלום עם עצמם. כמו אותו ילד בגן שלא הסתדר עם חבריו והיה משחק עם עצמו שחמט, כך אנשים הזויים חתמו על הסכם אוסלו, ואלה התוצאות".

 

הרב יוסף מתח ביקורת על הפוליטיקה שבה אותם "אנשים הזויים" נשארים בתפקידיהם כאילו כלום לא קרה. "אלף הרוגים ועשרות אלפי פצועים שהביאו הסכמי אוסלו לא מפריעים להם כלל", אמר ותקף במרומז את ש"ס: "גם יהודים דתיים - ובעיקר אותה מפלגה חרדית שהיתה שותפה לאוסלו - אינה יכולה לומר היום 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'". 

 

הוא התייחס בנוסף לכוונה למסור שטחים ביהודה ושומרון ובירושלים: "מדברים היום על מכירת 'סוף העונה'. ימסרו את הכותל המערבי ואת הר הבית, ויחתמו על הסכם שנוכל להגיע להתפלל בכותל. מדוע לא מסיקים מסקנות ממה שאותן חיות פרא עשו בקבר יוסף. אני מדבר בעיקר על אותם אנשים דתיים מתוכנו שתומכים בממשלה.

 

"לא נותרה לנו ברירה - חייבת לקום אלטרנטיבה. הגיע הזמן שתקום מנהיגות חדשה של אנשים שכל כוונתם לשם שמיים, ושלא ימכרו את עם ישראל וארץ ישראל. כל המפלגות הדתיות נכשלו במבחן התוצאה. ציבור ירא השם צריך מנהיגות חדשה. אריאל שרון שבר את המערכת כולה במפלגת קדימה. גם אצלנו, להבדיל מאצל הרשעים, אנו זקוקים למהפכה. חייבים שבראש ההנהגה יעמדו אנשים מורמים מעם עם סייעתא דשמיא ועם כוונה לשם שמיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבן לא רוצה עסקנים. הרב עובדיה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים