שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אינטל סוגרת את מרכז הפיתוח ביקנעם
  50 עובדי המרכז, שנרכש מחברת אופלאס בכ-100 מיליון דולר קיבלו הודעה על סגירתו. אינטל: החזקת המרכז ביוקנעם אינה כלכלית, ננסה לשלב את העובדים בפעילויות אחרות בארץ

  אינטל תסגור בשבועות הקרובים את מרכז הפיתוח שלה ביקנעם. ל"כלכליסט" נודע כי 50 עובדי המרכז קיבלו הודעה מסודרת על כוונת החברה לסגור את המרכז, וכן כי החברה תנסה להציע להם משרות חלופיות במרכזי פיתוח אחרים.

   

  כך מסתיימת אחת הרכישות הגדולות והמבטיחות של אינטל בישראל. בשנת 2005 רכשה אינטל את חברת אופלאס מיוקנעם בכ-100 מיליון דולר, והפכה אותה לאחד ממרכזי הפיתוח שלה. אופלאס נוסדה ב-1993, והתמחתה בפיתוח מעבדי תצוגה ווידיאו מתקדמים לצגים דגיטליים. בין לקוחותיה נמנו LG ,JVC פנסוניק וברקו. היא נרכשה על ידי אינטל כחלק מכוונתה להיכנס לתחום המעבדים לשוק הביתי, אך המיזוג לא הצליח להביא לתוצאות המבוקשות: באינטל לא היו מרוצים מהפעילות, וככל הנראה זו לא הצליחה להחזיר את הסכומים הגדולים שהושקעו בה.

   

  מדובר בסגירה השנייה בשנתיים האחרונות של מרכזי פיתוח של אינטל בישראל. ב-1999 רכשה אינטל את חברת DSPC של היזם דודי גילה בתמורה ל-1.6 מיליארד דולר במזומן. DSPC, היושבת בפתח-תקווה, הוסבה למרכז הפיתוח של אינטל למעבדים סלולריים ובשיאה העסיקה כ-600 עובדים. ב-2006 החליטה אינטל לצאת מהתחום, ומכרה את המרכז כולו לחברת מרוול בהפסד עצום של כמיליארד דולר.

   

  עתה, עם סגירת המרכז ביוקנעם, נותרת אינטל עם מרכזי פיתוח בחיפה, יקום, פתח-תקווה (לשעבר אנברה), מרכז הפיתוח החדש בירושלים העוסק בניהול מערכות מרחוק ועם המפעל בקרית-גת.

   

  דובר אינטל אישר את הידיעה, והסביר כי "כמו כל חברה רב-לאומית מחליטה אינטל על כניסה לתחומי טכנולוגיה שונים, כמו גם על יציאה מתחומים אחרים והשיקולים לכך הנם שיקולים עסקיים". לגבי סיבת הסגירה אמר כי "החברה מצאה כי החזקת המרכז ביוקנעם אינה כלכלית לחברה. אינטל ישראל תנסה לשלב את עובדיה בארגון זה בפעילויות אחרות בארץ. יש להסתכל על הדברים בפרופורציה ולזכור שאינטל ישראל היא מרכז בצמיחה מסיבית, עם פתיחת המפעל החדש בקרית-גת ומרכז הפיתוח החדש הנבנה בחיפה, בסמוך למרכז הקיים".

   

  למרות הסגירה האחרונה, חברת אינטל היא עודנה אחת המעסיקות הגדולות בישראל, ויש לה כ-7,000 עובדים בכל מרכזי הפיתוח שלה גם יחד. בשנת 2007 ייצאה אינטל ישראל מוצרים בהיקף של 1.54 מיליארד דולר ,עלייה של 18.4% בהשוואה לנתוני שנת 2006. אינטל ישראל צפויה לגייס כאלף עובדי פיתוח וייצור במהלך 2008.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים