שתף קטע נבחר

"הסוכריה לאסד - ביטול בית הדין לרצח חרירי"

העיתון אל-ווטן מדווח, על-פי מקורות דיפלומטיים בדמשק, כי סוריה סירבה לאחרונה לשורה של הצעות מארה"ב ומאירופה שמטרתן לגרום לה לבחון מחדש את הקשרים עם איראן. עקב כך גיבש צרפת הצעה רחבה יותר, במסגרתה תבוטל הקמת בית הדין לשפיטת החשודים ברצח אל-חרירי

צרפת ומדינות אירופיות אחרות צפויות להציע לדמשק עסקה גדולה במסגרתה תבוטל הקמתו של בית הדין הבינלאומי לשפיטת החשודים בהתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי. כך דיווח היום (א') העיתון אל-ווטן, היוצא לאור בקטאר, בהסתמך על מקורות דיפלומטיים בדמשק.

 

לפי הדיווח, סוריה קיבלה לאחרונה שורה של הצעות מארצות-הברית ומאירופה בעלות אופי מדיני וכלכלי נרחב. מטרת ההצעות הללו לפתות אותה לבחון מחדש את קשריה האסטרטגיים עם איראן, חיזבאללה וארגוני הטרור הפלסטינים. ואולם בין אלו לא נכללה עדיין ההצעה הגדולה, לפיה יבוטל בית הדין הבינלאומי שהוקם בעקבות טענות למעורבות סורית בהתנקשות במנהיג הלבנוני.

 

הגורמים הדיפלומטיים שדיברו עם העיתון הערבי מסרו כי דמשק הבהירה למתווכים שנשלחו אליה כי "הסוגיות הלאומיות והעמידה מול התוכנית האמריקנית-ציונית באזור אינן נתונות למכירה או לקנייה". הגורמים ציינו כי כחלק ממאמצי התקרבות, הזמין נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, את מקבילו הסורי, בשאר אסד, להגיע לחגיגות יום העצמאות של צרפת. 

 

המקורות הדיפלומטיים ציינו כי ניסיונותיה האחרונים של צרפת לשוב ולהידבר עם דמשק הם סממן ברור לכישלון התוכנית האמריקנית לבודד את סוריה במישור הבינלאומי. מאז החלו סוריה וישראל בשיחות הבלתי ישירות ביניהן פורסמו שורה של דיווחים לפיהם הצרפתים שוקלים להקל במעט את המצור המדיני מעל דמשק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
בשאר אסד. יקבל את ההצעה?
צילום: AFP
מומלצים