שתף קטע נבחר

נתב"ג לא מעוניין להסתפח לעיריית לוד

"לא נאפשר לאף גורם אינטרסנט לפגוע בנתב"ג", כתב יו"ר ועד עובדי רש"ת, פנחס עידן, לשר התחבורה, שאול מופז, בהמשך להצעת חוק של ח"כ יורם מרציאנו לאחד את הרשויות לוד ושוהם, ולתחום את נתב"ג ברשות המאוחדת

ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת) מתנגד לסיפוח נתב"ג לעיריית לוד. במכתב שהעביר בסוף השבוע יו"ר הוועד, פנחס עידן, לשר התחבורה, שאול מופז, הוא כתב: "לא נאפשר לאף גורם אינטרסנט לפגוע בנמל התעופה בן גוריון". הוועד פתח במאבק, בעקבות הצעת חוק של ח"כ יורם מרציאנו (העבודה) לאחד את הרשויות המקומיות לוד ושוהם, ולתחום בהן את רשות שדות התעופה.

 

"אין בכוונתי להתערב בבעיות הפנימיות של עיריית לוד", כתב עידן למופז, "ואולם אין בכוונתנו לשלם את המחיר על כך. העובדים שומרים את הזכות להילחם בכל דרך שנמצא לנכון בכדי לשמור על ביתנו".

 

על רעיון תיחום נתב"ג ברשות מוניציפלית שכנה כתב עידן: "אחת לכמה שנים מועלה הרעיון, בדרך כלל על ידי אינטרסנט פוליטי מאזור לוד, שמטרתו גיוס משאבים לעיר באמצעות הטלת מסים על נמל התעופה בן-גוריון. ברצוני להבהיר כי נתב"ג אינו מקבל שום שירות מעיריית לוד. את כלל השירותים מספקת רשות שדות התעופה באופן עצמאי".

 

לפי הצעת החוק שהגיש ח"כ מרציאנו בסוף מאי, הרשויות המקומיות לוד ושוהם יאוחדו לרשות מקומית אחת שתחום שיפוטה יכלול את שטח נתב"ג. "עיריות לוד ושוהם סמוכות זו לזו, ואולם במדד החברתי-כלכלי, הפערים גדולים ואיחוד רשויות יקטין פערים אלה", נכתב בהצעת החוק.

 

"יתר על כן, מוצע לספח את שטחי רשות שדות התעופה באזור נתב"ג לשטחי הישות המוניציפאלית החדשה שתקום. שטחים אלה נמצאים כיום במעמד של 'שטחים גליליים', כלומר שטחים ללא שיוך מוניציפאלי, אשר אינם חייבים במסי עירייה לאף רשות מקומית.

 סיפוח השטחים לישות המוניציפאלית החדשה שתקום יאפשר לרשות, אשר תיהנה מפירות מסי הארנונה העירוניים שישולמו, לשקם את העיר הקרויה כיום לוד", נכתב בהצעה.

 

"איחוד שכזה לא יביא לשיפור ברמת השירות והאיכות בנתב"ג", כתב יו"ר ועד עובדי רש"ת לשר התחבורה, "אלא יגרום להוצאות כספיות מיותרות, למניעת פיתוח פרויקטים חשובים בנושא בטיחות הטיסה ואף להטלת אגרות נוספות על הציבור הרחב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
"לשמור על ביתנו". עידן
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים