שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רשות ניירות ערך עיכבה לחקירה את מיקי צולר

  בהמשך לפשיטת חוקרי רשות ניירות ערך על משרדי הסתדרות העובדים הלאומית, עוכבו לחקירה היו"ר לשעבר, מיקי צולר וציון כהן, המנכ"ל לשעבר. השניים נחשדים כי ביצעו פעולות שהביאו לפגיעה של עשרות מיליוני שקלים בכספי החוסכים בקרן הפנסיה של ההסתדות

  חוקרי רשות ניירות ערך, מלווים בשוטרים, עיכבו היום (ב') לחקירה את מיקי צולר, המכהן כיום כיו"ר קופת חולים לאומית, ושכיהן בעבר כיו"ר קרן הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית. יחד איתו עוכב לחקירה גם ציון כהן, מי ששימש כמנכ"ל קרן הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית.

   

  מוקדם יותר פשטו החוקרים על משרדי יו"ר קרן הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית, מיקי צולר, שנחשד בהפרת חובת האמונים כלפי עמיתי קרן הפנסיה. החוקרים מחרימים כעת מסמכים ומחשבים בהם עשויים להמצא חומרים שיבססו את החשדות הקיימים ושבגינם מונה מפקח מיוחד לקרן הפנסיה.  

   

  החשד שהוביל את החוקרים לפשוט על המשרדים הוא כי צולר, יו"ר דירקטוריון קרן הפנסיה וחבר מטעם סיעת קדימה הממקום במקום ה-60 ברשימה לכנסת, שנודע כיד ימינו של אברהם הירשזון, ביצע פעולות שהביאו לפגיעה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים בכספי העמיתים החוסכים בקרן הפנסיה של ההסתדות. על פי החשד צולר פעל בניגוד עניניים ותוך הפרה חמורה של חובת האמונים.

   

  בתחילת החודש מינה המפקח על שוק ההון ביטוח וחסכון, ידין ענתבי, מפקח מיוחד לקרן הפנסיה של הסתדרות העובדים בישראל. עם מינוי המפקח על הקרן נאסר לבצע כל פעולה או עסקה ללא אישור מראש. כמו כן התבקשו עובדי הקרן להצהיר על מיקומם המדויק של מסמכים ונאסר על העובדים להעביר או להוציא מסכמים. הוראה זו תקפה גם לגבי נותני השירותים לקרן הפנסיה.

   

  בקרן הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית כ-38,000 עמיתים ופנסיונרים והיא מנהלת נכסים בהיקף של כ-5 מיליארד שקל.  


  פורסם לראשונה 16/06/2008 14:46

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיקי צולר: החוקרים פושטים על משרדיו
  הירשזון: גם יד ימינו נחקר
  צילום: עטא עוויסאת
  מומלצים