שתף קטע נבחר

בועז יונה: "לאייכמן לא עשו את מה שעשו לי"

"לא גנבתי מעולם, לכל היותר מעדתי. הסבל שלי גדול מהסבל של רוכשי הדירות", אמר המנכ"ל ובעל השליטה הנמלט של חפציבה רגע לפני שעלה למטוס בדרכו לישראל

לאייכמן לא עשו את מה שעשו לי. לא גנבתי מעולם, לכל היותר מעדתי. עשיתי הכל כדי שהדיירים יקבלו את הבית. אני עומד לטהר את שמי ואת שם אבי, איש רב פעלים. היתה פה מעידה, עובדה שאין לדיירים האלה בית, , כך אמר היום (ב') בועז יונה, המנכ"ל ובעל השליטה הנמלט של קבוצת הבנייה חפציבה רגע לפני שעלה למטוס בדרכו ממילאנו לישראל.

 

תשעה וחצי חודשים לאחר שנמלט מהארץ ינחת בעוד שעה קלה יונה בנמל התעופה בן גוריון. יונה מלווה בשני שוטרים מהמחלקה הארצית לחקירות הונאה שהגיעו לאיטליה כבר ביום חמישי האחרון לצורך תיאומים אחרונים לקראת הסגרתו.

 

בנמל התעופה המתין לו ראש מפלג המודיעין ביאח"ה וצוות בילוש שידאג לקחתו היישר למשרדי יאח"ה בבת ים. במשרדי יאח"ה יתבקש יונה למסור גרסה ראשונית לכל חומר החקירה שנאסף נגדו מאז ברח לחו"ל והשאיר את דיירי החברה חסרי כל.

 

מה הולך לקרות?

חקירתו של יונה אמורה להתבצע עד שעות הערב המאוחרות כאשר עורך דינו, עו"ד יאיר גולן אמור לפגוש אותו דקות ספורות לאחר שיגיע למשרדי יאח"ה. לאחר חקירתו יועבר יונה למתקן המעצר באבו כביר שם יעביר את הלילה. 

 

מחר (ג') יובא יונה בפני נשיאת בית משפט השלום בתל אביב, השופטת עדנה בקנשטיין להארכת מעצרו.

 

על פי חשד המשטרה והפרקליטות בועז יונה הונה מאות רוכשי דירות ובנקים ובמעשיו אלה קיבל במרמה וגנב מעל 300 מליון שקל. יונה אף חשוד בביצוע עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד בהיקף של מעל מיליארד שקלים.

 

בשבועות האחרונים מתנהלים מגעים בין הפרקליטות לבין עו"ד גולן באשר לעיסקת טיעון אפשרית בין הצדדים. ככל הנראה במסגרת העיסקה עלתה ההצעה כי על יונה יוטל מאסר בפועל שבין שבע לשמונה שנים וקנס כספי גדול.

 

גורמים בפרקליטות ובמשטרה המעורבים בחקירה אמרו כי בינתיים העיסקה לא מגיעה לשלביה הסופיים בגלל חקירתו הצפוייה של יונה. "אנו מחכים שהוא יפתח את הפה על כל מה שקרה ואז נוכל להתקדם ולהחליט האם אנחנו הולכים לעיסקת טיעון או מגישים כתב אישום ללא עיסקה", אמר ל"כלכליסט" בכיר בפרקליטות. 

 

"כשלון עסקי ולא גנבה"

יועץ התקשורת של יונה, בני כהן, התראיין היום ואמר: "אם בועז יונה היה גונב 300 מליון שקל היינו רואים אותו משתזף בנמיביה. זה לא המקרה כאן". לדברי כהן מדובר במקרה של כישלון עסקי ולא גניבה. "יונה הוא לא איש העסקים הראשון שנכשל. זוהי טרגדיה אישית בשביל יונה וטרגדיה לכל רוכשי הדירות", הוסיף כהן.

 

מקורביו של עו"ד יצחק מולכו שמונה למנהל המיוחד לקבוצת חפציבה אמרו היום כי יש בידיו סמכויות חקירה שהאציל עליו בית המשפט ולא מן הנמנע כי יחקור את יונה בימים הקרובים. 

 

המקורבים ציינו כי הוא מעוניין לדעת אודות עיסקאות מסויימות שנראות תמוהות לנוכח הגרסה שנמסרה לו עד כה. בנוסף הוא מעוניין לראות להיכן נעלמו כספים ונכסים שונים.

 

לדברי עו"ד דורון סטריקובסקי, ממשרד סטריקובסקי, גל, ברוך, פורת המייצג את בנק אוצר החייל הנמנה על נושי חפציבה יש טעם בעיסקת הטיעון העתידית רק אם יונה יתחייב לשתף פעולה באופן מלא ויחשוף את כל פעולות החברה. לדבריו, מבלי לגרוע מחשיבות מעשיו הפליליים של יונה, יש לשים דגש על טובתם של נושי "חפציבה". לטענת סטריקובסקי הסדר הטיעון חייב להיות כפוף לשביעות רצונו של מולכו שכן אם יסתפקו בכך שיונה לא ימסור פרטים ומידע מדוייק על מכלול פעולותיו העסקיות והכספיות לא יהיה בכך כדי לסייע לנושות חפציבה.

 

לטענת עו"ד איתמר גלרשטיין ממשרד וינס גלרשטיין הסדר הטיעון בו יידרש יונה לחשוף את כל המידע שבידו יוכל להועיל לנושים בכך שאולי יתגלה כי אנשים וגופים נוספים נושאים באחריות לקריסה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הייתה מעידה". בועז יונה
באדיבות חדשות ערוץ 2
מומלצים