שתף קטע נבחר

תם סבב שיחות עם סוריה: הוסכם להיפגש שוב

שני נציגיו של ראש הממשלה, יורם טורבוביץ' ושלום תורג'מן, סיימו את הפגישות הלא-רשמיות שקיימו בטורקיה במסגרת הסבב השני של המגעים עם סוריה. השניים אמרו כי השיחות התקיימו באווירה חיובית ובונה

נציגי ישראל סיימו הערב (יום ב') את סבב השיחות השני במגעים הלא-ישירים עם עמיתיהם הסורים באמצעות מתווכים טורקים. הנציגים מסרו ללשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי השיחות "התקיימו באווירה חיובית ובונה".

 

ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, יורם טורבוביץ', והיועץ המדיני של אולמרט, שלום תורג'מן, יצאו לטורקיה במוצאי שבת לסבב השני של השיחות. השניים הודיעו בתום הפגישות ללשכת אולמרט כי "היתה חזרה על הרצון המשותף להמשיך להתקדם בשיחות. הוסכם להוסיף להיפגש באופן קבוע, ונקבעו שני תאריכים נוספים למפגשים בשבועות הקרובים", נמסר.

 

בניגוד לסבב הראשון שנערך בחודש שעבר, הפעם דנו הנציגים לא רק בנושאי הליך השיחות אלא כנראה גם בתוכן ממשי. עם זאת, לא נמסר מהם הנושאים שבהם דנו הצדדים והיכן נערכו השיחות. יצויין כי הסוגיות שעומדות על הפרק הן עתיד רמת הגולן, ההתיישבות הישראלית שם, סידורי הביטחון ופירוז הגולן מכוחות צבא, מים, הסדרים אזרחיים ועוד. 

 

"אולמרט אמר כבר בעבר שהוא מוכן לשיחות עם מנהיגים ערבים", אמרו גורמים מדינים בירושלים. "הוא גם הודיע שיגיע לוועידת השלום הצפויה בפריז, אך היא אינה קשור לסבב השיחות השני שהסתיים בין הצדדים הערב", הבהירו הגורמים.

 

באופן רשמי, יצאו טורבוביץ' ותורג'מן את הארץ לצורך הכנת ביקורו של נשיא צרפת,

ניקולא סרקוזי ,ב-22 ביוני. השניים עושים כעת את דרכם לפריז.

 

המגעים העקיפים עם הסורים החלו בפברואר 2007, עת ביקר ראש הממשלה אולמרט באנקרה. בשיחה בארבע עיניים עם עמיתו הטורקי ארדואן, סוכם שטורקיה תתווך בין המדינות, במטרה להגיע להסכם שלום. את ניהול המסלול הטורקי הפקיד ראש הממשלה בידי ראש הסגל במשרדו, טורבוביץ', והיועץ המדיני תורג'מן. השניים נסעו בתקופה האחרונה מספר רב של פעמים לטורקיה וניהלו מגעים שוטפים מול השלטונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
טורבוביץ' עם שובו מהסבב הראשון
צילום: אבי מועלם
מומלצים