שתף קטע נבחר

מצעד הגאווה בירושלים יתקיים בחמישי הבא

מארגני האירוע הכריזו על המועד והמסלול המתוכנן, וביקשו להרגיע את הרוחות: "האירוע יתאפיין בצניעות כדי לעזור בהפחתת המתח והאלימות". אולם ח"כים חרדים ודתיים כבר פתחו בחזית מאוחדת נגד קיום המצעד בבירה

"הבית הפתוח" בירושלים הכריז היום (ב') על פרטי המצעד שיתקיים בירושלים בשבוע הבא, תחת הכותרת "אהבת חינם". זו השנה השביעית שבה נערך המצעד בירושלים, ובכל שנה הוא נוהג לעורר מחלוקת קשה בקרב התושבים החרדים בעיר.

 

המצעד יתקיים ביום חמישי הבא 26 ביוני בשעה 16:00 ויחל ברחוב מנשה בן-ישראל בגן העצמאות. לאחר מכן ימשיכו הצועדים דרך רחוב אגרון לכיוון רחוב המלך דוד. הצעדה תסתיים בכיכר פלומר שבגן הפעמון. בסוף האירוע תהיה בעצרת שתציג את קריאתה של הקהילה ההומו-לסבית לשוויון זכויות, בתקווה לקדם את האהבה והסובלנות בבירת ישראל.

 

"אנחנו צופים שהשנה תהיה ירושלים שקטה לקראת ובמהלך המצעד", אמר מנכ"ל הבית הפתוח, יונתן גר, ל-ynet. "אנחנו עובדים קשה מאוד בשאיפה להגיע לכך. זה יהיה אירוע משמעותי במרכז ירושלים, שיתאפיין בצניעות, ובצורה שתעזור להפחית את המתח והאלימות שהיו סביב המצעד בשנים האחרונות".

 

גר הוסיף על חשיבותו של המצעד: "אני גדלתי בעיר הזו במחשבה שאני ההומוסקסואל היחיד פה, וכך גם גדלו רוב חברי הקהילה. המצעד נועד בראש

ובראשונה להגיד למתבגרים שאנחנו לא לבד. אנחנו עשרה אחוזים מאוכלוסיית העיר, ואנחנו צועדים כדי לחזק אחד את השני ולהיות גאים במי שאנחנו. כל עוד איני יכול לצעוד יד ביד עם חבר שלי ברחובות העיר בלי לשמוע קריאות נאצה, יש צורך במצעד שכזה".

 

לפני כשבועיים התכנסו כמה חברי כנסת, רובם דתיים וחרדים, כדי לגבש חזית מאוחזת נגד האירוע המתוכנן. "מצעד הגאווה בירושלים הוא בלתי נסבל" קבעו הח"כים, בהם אורי אריאל, אריה אלדד, צבי הנדל, מאיר פרוש ומשה גפני. משתתפי הישיבה החליטו על שורת צעדים - פרלמנטרים, משפטיים וציבוריים - לסיכולו המצעד. בין היתר נשקלת פנייה לבג"ץ, קיומן של עשר עצרות מחאה במקביל למצעד ואף זירוז הדיון בהצעות התיקון לחוק יסוד ירושלים שמטרתן לסכל את האירוע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצעד הגאווה בשנה שעברה
צילום: נועה רז
המחאה החרדית. ארכיון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים