שתף קטע נבחר

אולמרט לפעילי קדימה: עדות טלנסקי תקרוס

ראש הממשלה שומר על מורל גבוה בנוגע למצבו הפוליטי, ובשיחות סגורות שקיים הבהיר כי חקירתו הנגדית של העד המרכזי טלנסקי תוכיח כי אין דבר בחשדות נגדו בפרשת "מעטפות הכסף". "כל מה שנאמר מנותק מהמציאות", אמר, ואף טען כי הליך קידום הפריימריז במפלגה ייבלם לאחר החקירה הנגדית

"אתם תראו, העדות הזאת תקרוס בחקירה נגדית", כך העריך בימים האחרונים ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בשיחות שקיים עם פעילים מרכזיים בקדימה בנוגע לעדותו של מוריס טלנסקי במסגרת חקירת פרשת "מעטפות הכסף". אולמרט אף הבהיר כי עדותו של טלנסקי תסתום את הגולל על הניסיונות לקדם את הבחירות הפנימיות בתוך המפלגה.

 

אתמול החליטה הוועדה לענייני מפלגה של קדימה לקדם מהלכים לקראת פריימריז לראשות המפלגה.

עם זאת, ראש הממשלה ממשיך לשדר ביטחון בנושא, ובשיחות סגורות שקיים בימים האחרונים הבהיר כי התהליך ייבלם לאחר עדותו של טלנסקי, שתינתן ב-17 ביולי.

 

"אתם תראו, הכל יקרוס. אני לא מספר סיפורים, העדות הזו תקרוס בחקירה הנגדית", אמר ראש הממשלה, שאף מתח ביקורת חריפה על אישיותו של העד המרכזי.

 

ראש הממשלה ערך את השיחות לאחר שחומרי החקירה הועברו לאחרונה לידי פרקליטיו, והבהיר מדובר בכספי תרומות בסך עשרות אלפי דולרים שלא הגיעו מעולם לכיסו הפרטי. "כל מה שנאמר", טען אולמרט, "מנותק מהמציאות, ואנחנו נוכיח את זה".

 

מאז התפוצצות הפרשה, מקדמים גורמים שונים במפלגה קיום בחירות פנימיות על רקע הקריאות כי ראש הממשלה צריך לפרוש מתפקידו בשל החקירה נגדו. במסגרת המאמצים בנושא, החליטה אתמול הוועדה לענייני מפלגה לסגור את ספר הבוחרים של קדימה עד ה-30 בחודש, ולקדם בשבועות הקרובים שינוי תקנון שיאפשר קיום פריימריז במנותק מהבחירות הכלליות.

 

במקביל, נערכה בכנסת פגישה של פעילים מרכזיים של קדימה מהדרום ומהצפון ובראשם רוני בן חמו, איציק וענונו ומקסים אלגברי, בניסיון ליצור פורום הידברות של פעילי שטח בקדימה לקראת הבחירות לראשות המפלגה. זאת, במטרה לתאם עמדה אחידה לפיה פעילי השטח יתמכו בראש הממשלה עד לחקירה הנגדית.

 

בפגישה, אותה כינס בן חמו, לא הצליחו הפעילים להגיע לסיכומים בנוגע לעמדה אחידה, אולם הוחלט כי ייפגשו שנית בעתיד כדי לתאם מהלכים ולנסות להגיע להבנות בנושא.

 

עם זאת, אנשי פורום הדרום, המונים כ-8,000 מתפקדים, סיכמו על תמיכתם המוחלטת בראש הממשלה נכון להיום, והוסיפו כי בעתיד ידונו שוב בהחלטה למי להעניק תמיכתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל בר און - ג'יני
אולמרט. לא יהיו פריימריז?
צילום: דניאל בר און - ג'יני
מומלצים