שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חוקרים מצאו: המוח של הומואים דומה לזה של נשים

  סריקות מוחיות מצאו דמיון באיזורים מוחיים האחראיים לרגשות וחרדות אצל הומוסקסואליים ונשים סטרייטיות. מנגד נמצא דמיון גם בין איזורים מקבילים של לסביות וגברים סטרייטים. המשמעות: נטייה מינית הינה גנטית

  מוחם של גברים הומוסקסואליים דומה בהיבטים רבים לזה של נשים סטרייטיות, כך גילו מדענים. סריקות מוחיות שערכו מצאו פעילות דומה של איזורים מוחיים האחראיים על רגשות, מצב רוח וחרדות בקרב שני המגזרים. הסריקות עוד גילו הקבלה דומה בין מוח של לסביות לזה של גברים סטרייטים.

   

  הממצאים החדשים פורסמו בגליון האחרון של כתב העת המדעי  Proceedings of the

  National Academy of Sciences. החוקרים ממכון קרולינסקה בשבדיה, ערכו סריקות מוח בקרב 90 מתנדבים, סטרייטים, הומוסקסואלים ולסביות.

   

  מחקרים נוספים בעבר ניסו לבחון כיצד משפיעים הגנטיקה והגורמים הסביבתיים על הנטייה המינית. עם זאת, לא נמצאו עד כה עדויות חד משמעיות שיסבירו כיצד נוצרת הנטיה המינית. עם זאת, מספר מחקרים על תאומים מצאו כי קיימת עדות לכך שהנטייה המינית היא גנטית. ממצא זה עשוי להסביר את הנטייה המינית הזהה בקרב תאומים.

   

  הממצאים גם הראו כי מוחם של גברים סטרייטים ושל לסביות אינם סימטריים, וכי המחצית הימנית של מוחם (המיספרה) גדולה מעט מזו השמאלית. מנגד, מוחם של גברים הומוסקסואליים ונשים סטרייטיות היו סימטריים בשני צידיו.

   

  בהמשך נמדדה זרימת הדם לאיזור מוחי הקרוי "אמיגדלה". המדובר באיזור האחראי על תגובות פחד ורגש. החוקרים מצאו כי זרימת הדם באיזור זה דומה אצל הומואים ונשים סטרייטיות. הפעילות באיזור האמיגדלה נמצאה זהה גם אצל גברים סטרייטים ולסביות.

   

  לדברי החוקרים ייתכן כי הדמיון שנמצא בין מוחם של הומואים וסטרייטיות, ובין מוחם של לסביות וסטרייטים נובע מחשיפה שונה להורמון טסטוסטרון ברחם. חשיפה כזו, עשויה לקבוע את הנטייה המינית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  חושבים כמו נשים?
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים