שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חאלד משעל: שליט ישוחרר כשהאסירים ישוחררו
  ראש הלשכה המדינית של חמאס הביע אופטימיות לקראת הרגיעה ברצועת עזה, אך הבטיח שכל הפרה ישראלית של הפסקת האש תזכה לתגובה. בהתייחסו לגלעד שליט, אמר: "שחרורו של שליט קשור לסוגיית שחרור האסירים ולא לרגיעה"

  ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר אמש (ג') כי הרגיעה ברצועת עזה, שצפויה להיכנס לתוקף ביום חמישי בשש בבוקר, תביא לסיום המצור הישראלי על הרצועה ותועיל ומיליון וחצי תושביה. משעל הוסיף כי הרגיעה תביא גם לשיפור ברמת חייהם של אזרחי ישראל, אם זו תעמוד בהתחייבויותיה במסגרת הפסקת האש.

   

  "אם ישראל תחזור אחורה, גם אנחנו נחזור אחורה. ארגוני ההתנגדות הפלסטינים נמצאים בעמדה חזקה והעם הפלסטיני הוא עם עם מטרה. האגרסיביות הישראלית ופלישה לשטחנו לא ישברו אותנו", אמר משעל בראיון לסוכנות הידיעות "רויטרס". משעל הוסיף כי "החמאס יגיב למצב בשטח כפי שיידרש. כל הפרה ישראלית של הרגיעה תזכה לתגובה".

   

  בראיון התייחס משעל לסוגיית שחרורו של החייל השבוי גלעד שליט ואישר שהסכם הרגיעה אינו כולל איזכור של שליט או של פתיחת מעבר רפיח, שישראל התחייבה שלא לפתוח ללא התקדמות במגעים לשחרורו. לדברי משעל, "ישראל ניסתה לקשור את סוגיית שחרורו של שליט להסכם הרגיעה. דחינו אפשרות זו ובהסכם הסופי שליט אינו מופיע".

   

  "שחרורו של גלעד שליט קשור לעניין אחר - לעסקת חילופי אסירים, בעוד שהסכם הרגיעה כולל הפסקת אש דו-צדדית, הסרת המצור ופתיחת המעברים". משעל הוסיף כי חמאס ימשיך לדון בפתיחת המעברים לרצועה עם נציגי מצרים, פתח והאיחוד האירופי, אולם התעקש כי שליט לא ישוחרר עד שישוחררו כל האסירים המופיעים ברשימה שהעביר חמאס לישראל.

   

  "ישראל דחתה את הרשימות שהועברו אליה בהתאם להסכמים קודמים בעניין מספר האסירים והשלבים בהם ישוחררו. זה פוגע בביצוע העסקה. גלעד שליט לא ישוחרר מבלי שישראל תבצע את חלקה".

   

  דברים דומים אמר מוקדם יותר אתמול בכיר חמאס, ד"ר מחמוד א-זהאר, שאמר כי "אין קשר בין הסכם הרגיעה לבין גלעד שליט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משעל. נגיב לכל הפרה ישראלית של ההסכם
  צילום: AFP
  גלעד שליט. לא ישוחרר עד לשחרור האסירים
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים