שתף קטע נבחר

"עצת נפש" – עכשיו הסרט

למחרת מצעד הגאווה בירושלים ישדר הערוץ הראשון את סרטו של העיתונאי החרדי אורי רווח, ובו סיפורם של הומואים שנגמלו – "זווית דתית המערערת על הדעה הרווחת כי אדם אינו יכול לשנות את זהותו המינית". בתוכנית: הומוסקסואל דתי מספר על הלילה הראשון עם אשתו ולסבית ופסיכולוג מתפלמסים בסוגיה

מצעד הגאווה הירושלמי מתקרב, והפעם בשקט מופתי, ובטלוויזיה ינצלו את האווירה לדיון בסוגיה המעסיקה יותר מכל את קהילת ההומוסקסואלים הדתיים – על האפשרות לשנות את הנטייה המינית ו"לצאת מזה". בסוף השבוע ישדר הערוץ הראשון את סרטו של העיתונאי החרדי אורי רווח "מצעד האהבה", המציג את סיפורם של ההומואים שהחליטו לפנות לטיפול, ובעזרת ארגון "עצת נפש" נישאו והביאו ילדים. בתום הסרט יתקיים באולפן דיון בשאלה האם כל הומוסקסואל יכול לשנות את נטייתו. "מצעד האהבה" ישודר במוצ"ש (22:00), במסגרת רצועת הדת והמסורת "הבית היהודי".

 

בערוץ הראשון מבטיחים סרט המציג את הזווית הדתית של נושא ההומוסקסואליות ו"מערערת על הדעה הרווחת כי אדם אינו יכול לשנות את זהותו המינית". כך, למשל, יסופר סיפורו של, שכהומוסקסואל יצא כמה שנים עם בן זוג, ורגע לפני מיסוד הקשר החליט לפנות לטיפול. כיום הוא נשוי ואב לשישה ילדים, ובסרט יספר על הייסורים והשקרים שאיתם נאלץ להתמודד בחברה בה הוא חי ועל התהליך הארוך שעבר, ששיאו בלילה הראשון עם אשתו.

  

גם יניב ניתק מגע עם הקהילה הגאה ופנה לטיפול פסיכולוגי, וזמן קצר לאחר מכן הכיר את אביבית. היא פגשה את האיש שטיפל בו, השתכנעה ברצינות כוונותיו להיגמל מהנטייה ובסרט היא מתארת את הקשר העמוק שנוצר ביניהם. עוד ב"מצעד האהבה": מפגש עם מטפלים ופסיכולוגים מארגון "עצת נפש" המתארים את דרכי הפעולה והקשיים בהם הם נתקלים בעבודה עם ההומואים.

  

בתום השידור יתקיים דיון באולפן בהשתתפות הרב חיים נבון, הלסבית הדתיה בת עמי נוימאייר-פוטשניק, שיחד עם בת זוגה אימצה שתי בנות, והפסיכולוג ד"ר דניאל גוטליב, מנהל קליני במכון "שינוי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מחאה חרדית נגד מצעד הגאווה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים