שתף קטע נבחר

נועם שליט: הממשלה הונתה אותנו, נפנה לבג"ץ

ביום בו הבטיח ראש הממשלה שהחזרת גלעד שליט כלולה בהסדר הרגיעה, שיגר אביו של החייל החטוף מכתב חריף לאולמרט. "ההימנעות מלכלול את שחרורו של גלעד בהסכם הרגיעה מהווה הפרה בוטה של כל ההתחייבויות שנתנו לנו", כתב. עורכי הדין של המשפחה מאיימים לפנות לבג"ץ

"בהחלטת הקבינט נאמר במפורש שהסכם עם חמאס יכלול את שחרורו של גלעד" - כך אמר הערב (יום ד') נועם שליט, אביו של החייל החטוף, בראיון לערוץ 2. שליט איים לפנות לבג"ץ בעניין הרגיעה. כשנשאל אם הממשלה הזניחה את בנו והונתה את משפחתו, השיב: "כן, בוודאי".

 

 

משפחת שליט שלחה מכתב לראש הממשלה, אהוד אולמרט, בו נכתב: "ההימנעות מלכלול את שחרורו של גלעד שליט בהסכם הרגיעה מהווה הפרה בוטה של ראשי המדינה של כל ההתחייבויות שנתנו לנו, לרבות בימים אלה ממש בפגישה האחרונה עם ראש הממשלה".

 

בשיחה עם ynet הסביר שליט: "היות שעברו כבר יותר מ-24 מאז נמסר על ידי ישראל כי יתקיים הסכם רגיעה, והיות ששמעתי מהצד השני - מהחמאס - שגלעד אינו כלול בהסכם הרגיעה,

 ציפיתי לשמוע ממישהו שזה לא נכון, ציפיתי לשמוע הכחשה, שההבטחות יקוימו וגלעד יהיה חלק מהרגיעה. לא שמעתי הכחשות וביקשתי הבהרות", הסביר נועם שליט.

 

"הרי לי הובטח בבירור על ידי ראש הממשלה, וכך גם נקבע בהחלטת הקבינט, שהסכם רגיעה יכלול גם את עסקת חילופי האסירים. מה יותר ברור מזה?". לדבריו, גם בזמן שחלף מאז נשלח המכתב ופורסם, לא קיבל כל הסבר או שיחת טלפון מאחד המכותבים או אנשיהם.

 

"ההסכם מסכן את חייו של גלעד"

לטענת המשפחה במכתב, הממשלה מסכנת את חייו של גלעד. "עמדתה של מדינת ישראל מסכנת את חיייו של גלעד שליט וקיימת הסתברות גבוהה כי פתיחת מעבר רפיח ללא פיקוח של מדינת ישראל תסוכל האפשרות לשחרורו של

שליט בעתיד". עורכי הדין של משפחת שליט, פרופ' אריאל בנדור, עו"ד אלדד יניב ועו"ד שרון שטיין הציבו אולטימטום לתשובה ואמרו כי אם היא לא תתקבל בתוך 48 שעות הם יפנו לבג"ץ.

 

במכתב ששלחו הפרקליטים נכתב עוד: "ההסכם, כפי שמצטייר מאמצעי התקשורת, מסכן בהסתברות גבוהה את חייו של גלעד ואת אפשרות שחרורו, סותר שורה של התחייבויות מפורשות שניתנו לשולחינו על-ידי ראשי המדינה. הוא לא רק פסול ומקומם מבחינה מוסרית ובלתי סביר באופן קיצוני, אלא גם בלתי חוקי".

 

נועם שליט אמר בראיון כי עד רגע זה לא קיבל שום אינפורמציה רשמית מגורם רשמי. "אנחנו חוששים שפתיחת המעברים, שזה חלק מהסכם הרגיעה, יגרום לישראל לאבד את המנופים האחרונים שיש לה בנושא הזה של גלעד, והנושא הזה יתמוסס ויימשך עוד שנים רבות ולצערי עלול לסכן את גלעד".

 

עוד אמר שליט: "למדנו את הלקח מהטרגדיה של משפחת ארד, אנחנו מנסים להימנע מלחזור על זה. לא שוחחנו עמם, ואנחנו נאלצים כל פעם להשתמש בטרגדיה של משפחת ארד על מנת להפיק את הלקחים אבל פשוט אין לנו ברירה".

 

בלשכת ראש הממשלה הגיבו לדבריו של שליט ואמרו: "אנחנו מכבדים את משפחת שליט ומעשיה. אין לנו שום כוונה להתעמת או להתווכח איתם פומבית".

 

שעות ספורות לפני פרסום המכתב, דווקא התחייב ראש הממשלה אולמרט כי שליט מהווה חלק מהבנות הרגיעה. "אני מאמין שיהיה שקט בדרום, אבל אין לנו אשליות.

מה שקוראים לו ההרגעה הזו, שברירי, והיא עלולה להיות קצרת מועד", ביקש אולמרט להבהיר.

 

"שחרורו של גלעד שליט מהווה חלק בלתי נפרד מההבנות לגבי תנאי ההרגעה. בשבוע הבא ימלאו שנתיים לחטיפתו של גלעד. תמונתו מונחת במשרדי, ניצבת לפני, אני מביט יום יום בעיניו ואני עושה כל יום מאמץ כדי שאפשר יהיה להחזיר את גלעד להוריו, נעם ואביבה, וליתר בני משפחתו - בריא ושלם. אמרתי להם לא אחת כי חוץ מהם אין אדם בעולם המייחל יותר לשובו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הונאה. נועם שליט
צילום: דודי ועקנין
צילום: דניאל בר און - ג'יני
מסכנים את שליט? אולמרט
צילום: דניאל בר און - ג'יני
מומלצים