שתף קטע נבחר

חמאס: תגובה כואבת על כל הפרה ברגיעה

בגדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, הודיעו רשמית על כניסת הרגיעה לתוקף והזהירו כי "ינחיתו מכה כואבת שתרעיד את היישות הציונות, אם לא יכבדו את כל סעיפי הרגיעה". הם אומרים שגלעד שליט לא יראה אור יום, לפני שאסיריהם ישתחררו. גורם באחד הארגונים אמר ל-ynet: "העימות הבא הוא עניין של זמן"

יש רגיעה, יש גם איומים: הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, הכריזו הבוקר (יום ה') רשמית על תחילת הרגיעה והזהירו כי כל הפרה ישראלית תיתקל בתגובה כואבת. הארגון מדגיש כי גלעד שליט לא יראה את האור, "לפני שאסירינו הגיבורים בבתי הכלא של הכיבוש ייראו אף הם את האור. אנו מבטיחים לאסירינו, למשפחותיהם ולבני עמנו כי עניין האסירים ימשיך לעמוד בראש סדר עדיפויותינו".

 

יום של רגיעה - כל הדיווחים: 

 

חמאס הביע תקווה שהרגיעה תהיה הדדית וכי "האויב יפסיק את כל צורות תוקפנותו ובכלל זה את פתיחת המעברים והסרת המצור". צה"ל וארגוני הטרור בעזה נצרו את האש ב-6:00 בבוקר. כחצי שעה לפני כן, תקף חיל האוויר חוליית משגרי רקטות קסאם במרכז רצועה עזה. איש חמאס נהרג ואחר נפצע. לאחר כניסת הפסקת האש לתוקף ירתה ספינת חיל הים ירי הרתעתי מול חופי עזה, לעבר סירות שחרגו מהתחום המותר. הפגזים נפלו בים. הפסקת האש תהיה מוחלטת, ותכלול את כל הארגונים הפלסטיניים.


אנשי חמאס נוטשים את העמדות, הבוקר (צילום: AFP)

 

בשלב שני, אחרי כמה ימים של שקט, אמורה ישראל להתחיל במתן הקלות ולפתוח את מעברי הסחורות בקרני ובסופה לכמויות גדולות של מזון, דלק, חומרי בנייה וסחורות אחרות הדרושות לחידוש הפעילות הכלכלית ברצועה.

 אחרי פתיחת מעברי קרני וסופה למעבר סחורות ללא הגבלה לרצועה - ולפני פתיחת מעבר רפיח בפני תושבי עזה - יואץ המו"מ בעניין שליט במטרה להגיע להסכם.

 

בחמאס אומרים כי הרגיעה היא צורך פלסטיני, שנועד להקל על סבלם של תושבי הרצועה ולחזק את לכידותו של העם ואת יכולת ההתנגדות שלו. "ובוודאי שאין מדובר במתנה לחינם שניתנה לאויב". הם אומרים כי מוכנים "להנחית מכה כואבת שתרעיד את היישות הציונות, אם לא יכבדו את כל סעיפי הרגיעה. האויב הוא זה שיישא באחריות של כל מעשה טיפשי שיבצע, שכן ידה של ההתנגדות מסוגלת בעזרת אללה להגיע לכל מקום ומבצר ממבצרי האויב ולהלום בו".

   

גדודי עז א-דין אל קסאם מסיימים באזהרה נוספת לישראל להימנע "מכל בגידה בעמנו. לא נאפשר לאויב לבגוד ולרמות ואנו ננחית עליו מכה שתרעידו אם יעשה זאת". 

 

בעזה דיווחו הבוקר על נוכחות דלה מאוד של חמושים ברחובות. אנשי הארגונים, ובעיקר אלו מחמאס, נצפו פה ושם בעמדות התצפית שלהם, אך אחרים נראו עוזבים את העמדות, חוזרים לבתים ולבסיסים. גורם באחת התנועות אמר ל-ynet: "ארגוני ההתנגדות לא משלים את עצמם. היהודים בגדו בנביאים, בנביא מוחמד וגם בנביא משה. אלה לא אנשים שניתן לתת בהם אמון, לכן עיננו תמשיך להיות פקוחה לכל תזוזה שלהם".

 

הגורם אומר שבשל "הטבע הישראלי" הארגונים לא יפסיקו להתאמן לסיבוב נוסף של עימות. "האם הצבא הישראלי מפסיק בגלל הרגיעה את אימוניו ואת התחמשותו? למה שאנו נעשה זאת? בשורה התחתונה, העימות - אם לא יבוא בעוד יום או בעוד חודש - הוא עניין של זמן, ומהבחינה הזו תקופה של מנוחה ללוחמים שתוקדש לריענון לאימונים ולמנוחה אינה דבר רע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי חמאס עוזבים את עמדותיהם
צילום: AFP
צילום: נועם רותם
"לא יראה אור יום". גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים