שתף קטע נבחר

גל וקליגר מתרחקים מבייג'ינג: גם הבדיקה השנייה חיובית

יו"ר הוועדה למניעת סמים בספורט הודיע לוועד האולימפי כי גם בקבוקון ה-B של גל נמצאו שרידי חומרים אסורים, איגוד השייט התבקש לערוך לו שימוע. ועדת הערעורים אישרה: דודי סלע יצטרך הישג יוצא דופן בווימבלדון

לפני שלושה ימים נדהמו בוועד האולימפי הישראלי לגלות כי אחד המועמדים הבולטים ביותר למדלייה אולימפית באולימפיאדת בייג'ינג - אודי גל - עשוי לראות את התחרויות בקיץ רק בטלוויזיה אחרי שבדיקת הסמים שלו יצאה חיובית. בוועד האולימפי בנו על בקבוקון ה-B שייטהר את שמו של גל, אבל הערב (ה') הם התבדו.

 

בדיקתו השנייה של השייט, שיחד עם בן זוגו, גידי קליגר, סיים את אליפות אירופה האחרונה במקום השלישי, יצאה גם היא חיובית. יו"ר הוועדה למניעת סמים בספורט בישראל, ד"ר ז'ק אשארוב, הודיע לוועד האולימפי את תוצאת הבדיקה, אשר התבצעה במעבדה מוסמכת באתונה ונמצאה חיובית.


אודי גל וגידי קליגר. יחכו בקוצר רוח להחלטה על העונש (סער ברוקמן)

 

מנכ"ל הוועד האולימפי, אפרים זינגר, הודיע בכתב על ממצאי הבדיקה לגל ויהודה מעיין, יו"ר איגוד השייט. מעיין התבקש לקיים לספורטאי הליך שימוע בהתאם להליכים הקבועים ב-WADA (הארגון העולמי למניעת סימום בספורט), לעדכן באופן שוטף את הוועד בדבר ההליכים ולהעביר אליו את ההחלטה ונימוקיה.

 

הבדיקה הראשונית נערכה לפני כחודש וממצאיה היו חיוביים בשל תרופה נגד התקרחות בה משתמש גל - 'פרופסיה' - שנמצאת ברשימת החומרים האסורים של הוועד למניעת סמים. ספורטאי המעוניין להשתמש בחומר זה, מחויב לקבל לכך אישור מראש.


דודי סלע. ינסה להשיג "הישג יוצא דופן" בווימבלדון (צילום: תום דולב)

 

חצבני ודנילוב מחוץ לאולימפיאדה, סלע מתנדנד

מקומם בסגל האולימפי של גל וקליגר, זוכי מדליות הארד באליפויות אירופה והעולם האחרונות, התערער, וכך גם מקומו של דודי סלע. ועדת הערעורים של הוועד האולימפי, שדנה היום בערעורו של הטניסאי הבכיר של ישראל, אימצה את ההחלטה הקודמת וקבעה כי סלע יצטרך להשיג הישג יוצא דופן בטורניר ווימבלדון הקרוב כדי להצטרף למשלחת לבייג'ינג.

 

הוועדה, שכללה את אריה רוזנצוויג, שמואל ללקין וחנה שזיפי, דחתה גם את הערעורים הנוספים, של איגוד הקליעה והשחייה.

בעקבות זאת הקלע אלכס דנילוב והשחיין מאיר חצבני ייאלצו להישאר בבית, ואילו אלון מנדל ימשיך לחכות לאישור לגבי פסילת היווני יואניס דרימנאקוס, שייתן לו את הכרטיס לאולימפיאדה.

 

האיגודים והספורטאים יכולים לערער על ההחלטות בפני הנהלת הוועד האולימפי, אשר תגיש את המלצותיה לאסיפה הכללית של הוועד. על המלצותיה של ההנהלה לאסיפה הכללית הם זכאים לערער בפני בית הדית העליון של הוועד האולימפי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קליגר וגל
צילום: סער ברוקמן
מומלצים