שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדרך להוריד יותר במשקל - ארוחת בוקר עשירה

  מחקר מוכיח חד משמעית - אלה שמקפידים על ארוחת בוקר מלאה ועשירה יורידו יותר במשקל. החוקרת: מי שפוסח על ארוחת הבוקר, אוכל יותר בהמשך היום

  כל דיאטנית תאמר לכם שארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, אבל היא עושה הרבה יותר: מחקר חדש מחזק את הטענה הזו ומוכיח שאלה שהקפידו על ארוחת בוקר עשירה ירדו במשקלם יותר מאלה שפסחו עליה.

   

  ד"ר דניאלה יעקובוביץ מאוניברסיטת וירג'יניה ממליצה על ארוחת הבוקר כחלק בלתי נפרד מתפריט הדיאטה כבר שנים. את חשיבות הארוחה הזו היא ביקשה להוכיח במחקר חדש, אותו ערכה בהשתתפותם של 96 נשים שמנות שאינן מבצעות פעילות גופנית.

   

  הנבדקות חולקו לשתי קבוצות: האחת קיבלה תפריט דיאטה שכלל 1,085 קלוריות ליום, רובן הגיעו מחלבון ושומן. ארוחת הבוקר הייתה הארוחה הקטנה ביותר ביום וכללה 290 קלוריות בלבד, עם 7 גרמים של פחמימות.

   

  הקבוצה השניה קיבלה תפריט יומי של 1,240 קלוריות, עם אחוזי שומן נמוכים ואחוזי פחמימות וחלבון גבוהים. ארוחת הבוקר של קבוצה זו כללה 610 קלוריות (כמחצית מכמות הקלוריות היומית) שכללה 58 גרם פחמימות. ארוחת הצהריים כללה 395 קלוריות, וארוחת הערב כללה 235 קלוריות.

   

  לאחר ארבעה חודשים, השילו נשות הקבוצה שצרכה ארוחת בוקר עשירה כ-13 ק"ג בממוצע, בעוד שהקבוצה שצרכה ארוחת בוקר מצומצמת, השילה כ-10 ק"ג בממוצע. לאחר שמונה חודשים, העלו הנשים בקבוצת ארוחת הבוקר הדלה 8 ק"ג במשקלן, בעוד שבקבוצת ארוחת הבוקר העשירה המשיכו הנשים להשיל במשקלן כ-7 ק"ג כל אחת.

   

  הנשים שצרכו ארוחת בוקר עשירה דיווחו כי חשו פחות רעבות, במיוחד בבקרים. ד"ר יעקובוביץ הסבירה כי רוב המחקרים שעסקו בהפחתת משקל מצאו כי תזונה דלת פחמימות אינה דרך טובה להפחית משקל, וכי תזונה כזו מגבירה את הרעב ומאטה את חילוף החומרים. "ארוחת בוקר גדולה מסייעת לתחושת שובע במהלך היום", היא הוסיפה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארוחת בוקר עשירה. לכו על זה
  צילום: עומר שביט
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים