שתף קטע נבחר

הרב עובדיה פגש את משפחות רגב וגולדווסר

בני משפחותיהם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר נפגשו למשך כ-20 דקות עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ועם יו"ר התנועה, אלי ישי. הרב בירך כל אחד מהם. שלמה גולדווסר: "הרגשנו שהוא מאוד מעורב רגשית במקרה שלנו"

בני משפחותיהם של החיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, נפגשו הבוקר (יום א') עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ועם יו"ר התנועה, אלי ישי. לקראת החלטת הממשלה, צפויות משפחות החטופים להיפגש עם עוד שורה של שרי ממשלה וגורמים במערכת הפוליטית, על מנת לשכנע אותם לתמוך בעסקת השבויים.


הרב יוסף מברך את מיקי גולדווסר (צילום: דודי ועקנין)

 

הרב נועד עם המשפחות בביתו בירושלים במשך 20 דקות, וביקש מהשר אלי ישי לעדכן אותו בצהריים בפרטי העסקה המתגבשת לשחרור השניים. מיקי ושלמה גולדווסר, הוריו של אודי; צבי רגב, אביו של אלדד ובניו, בני ועופר, וכן קצין צה"ל מיחידת הנעדרים, שסייע לארגן את הפגישה, הגיעו בשעת בוקר מוקדמת לבית הרב. שלמה גולדווסר סיפר כי הרב בירך כל אחד מהם בנפרד. "הרגשנו שהוא מאוד מעורב רגשית במקרה שלנו. הוא היה נרגש מאוד, ובירך כל אחד מאיתנו בתקווה לשובם של הבנים בריאים ושלמים לביתם".

 

לדברי גולדווסר, הרב לא הביע את דעתו ביחס לפרטי העסקה. "הוא רק ביקש מהשר ישי לעדכן אותו בצהריים, לאחר ישיבת הממשלה, בכל מה שקורה בנוגע לעסקה ולהתפתחויות", הסביר גולדווסר. בשעה 10:30, אמורות המשפחות להיוועד רק עם השר ישי, בלשכתו בירושלים. בשעות הצהריים הן יפגשו עם השר לביטחון פנים, אבי דיכטר. 


הרב ומשפחות החטופים (צילום: דודי ועקנין)

 

משפחות גולדווסר ורגב נפגשו ביום שישי עם שר הביטחון, אהוד ברק, שעדכן אותם על התפתחות עסקת השבויים עם חיזבאללה "שמענו דברים מפי שר הביטחון ובמצב הנוכחי הכל תלוי בהחלטתם של שרי הממשלה", אמר צבי רגב, אביו של אלדד, "אנחנו נמצאים על סיפה של עסקה עם החיזבאללה להשבת הבנים, מחכים כעת להשלמתה ואישורה על ידי ממשלת ישראל". 

 

ביום חמישי האחרון שיגרה מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, מכתב חריף לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ובו קראה לו ולשרי הקבינט להצביע בעד העסקה ביום ראשון הקרוב, אז היא אמורה לעלות לדיון. לדבריה, אילו היה משוחרר סמיר קונטאר עוד בעסקה הקודמת - החטיפה לא הייתה מתרחשת.

 

"אני יכולה לומר רק, שאילו קונטאר היה מוחלף בעיסקת טננבוים, לא היית קורא את מכתבי היום", כתבה גולדווסר, "לעומת זאת - אם קונטאר לא יוחלף היום, יהיו עוד חטיפות והפעם אולי גם אזרחים ישראלים המטיילים להנאתם בחו"ל. נסראללה נחוש להחזיר את קונטאר ויהי מה. הנסיון הבא שלו יכול להיות הרבה יותר גרוע. זה יכול להסתכם בחטיפת משפחה, בני נוער, נשים בהריון ומי לא?".

 

אלדד רגב ואהוד גולדווסר נחטפו ללבנון לפני 711 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
בני משפחות החטופים ביציאה מבית הרב
צילום: דודי ועקנין
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
מומלצים