שתף קטע נבחר

השר פרידמן: פתיחת מעברים בלי שליט - טירוף

שר המשפטים, דניאל פרידמן, תוקף בחריפות את הסכם הרגיעה עם חמאס ופתיחת המעברים: "ההסכם הוא שגיאה אסטרטגית". בג"ץ ידון היום בעתירה שהגישו אביבה ונועם שליט, הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, נגד פתיחת המעברים

שר המשפטים, דניאל פרידמן, זונח הבוקר (יום א') את זירת ההתגוששות המשפטית ומתייחס להסכם הרגיעה עם חמאס: "ההסכם ברצועת עזה הוא שגיאה אסטרטגית", אמר לפני ישיבת הממשלה. "המדינה לא תוכל לשאת במחיר, ואם פתיחת המעברים תצא לפועל ללא שחרור גלעד שליט - זהו טירוף מערכות".

 

גורמים בסביבתו של פרידמן הבהירו כי שר המשפטים נמנע עד כה מלהביע את דעתו בפומבי בעניין הרגיעה, אולם נוכח ההסכם הוא מצא לנכון לומר היום את הדברים. לדבריהם, פרידמן סבור כי הסכם הרגיעה "פותח פתח מסוכן מול חמאס ויש לכך השלכות הנוגעות לביטחון ישראל".  

 

בשבוע שעבר הביע התנגדות לרגיעה גם המשנה לראש הממשלה, חיים רמון. בכנס באוניברסיטת חיפה אמר: "אני נגד הרגיעה, כי זה עוד ניצחון לאיסלאם הרדיקלי. הוא ניצח בלבנון, וכעת הוא ינצח בעזה. אז למה להיות מתון? הרי למה החמאס מעוניין בהסדרה? כי זו תהיה ההזדמנות שלו לייצג את עזה כמדינת חמסטאן..

 

בדיון שנערך בקבינט ביום רביעי שעבר, אז הוחלט לקדם רגיעה לפני פעולה צבאית בעזה, נמנעו פרידמן ורמון, ועמם גם גם שאול מופז. אף אחד מהשרים לא התנגד.

 

בצהריים ידון בג"ץ בעתירה שהגישו אביבה ונועם שליט, הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, נגד פתיחת המעברים

לרצועה. לטענתם, פתיחת המעברים ללא שחרור בנם מהווה הפרת התחייבות שלטונית וחריגה מהחלטת ועדת השרים לענייני ביטחון מהשבוע שעבר, ולוקה באי-סבירות קיצונית. בני הזוג שליט הגישו את העתירה גם בשמו של בנם.

 

לעתירה צירפו ההורים את מכתבו האחרון של גלעד, שהועבר בתיווכו של ג'ימי קרטר. בין היתר, כתב שליט: "אני ממשיך לסבול מקשיים בריאותיים ודכאונות רבים".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 728 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרידמן. טירוף מערכות
צילום: גיל יוחנן
שליט. עתר לבג"ץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים