שתף קטע נבחר

י-ם: סערה עקב עבודות בגשר המיתרים בשבת

ביום רביעי אמור להתקיים טקס מפואר אחרי השלמת בניית גשר המיתרים בכניסה לבירה. לחברי קואליציה נודע על עבודות נגד השעון גם בשבת, והם זעמו בטענה שראש העיר לופוליאנסקי אישר זאת. מהחברה האחראית נמסר: "ראש העיר לא היה מעורב, שניים פוטרו בעקבות הטעות"

גשר המיתרים בכניסה לירושלים שוב מחולל סערה, והפעם: עבודות בשבת. בישיבת העירייה אתמול (יום א') רגשו הרוחות, לאחר שלחברי קואליציה נודע כי במהלך השבת ניצפו מספר פועלים עובדים על השלמת הגשר, שאמור לשמש את הרכבת הקלה המתוכננת. מרביתם מאמינים כי העבודות בוצעו כדי להספיק לעמוד בלוח הזמנים עד לטקס ביום רביעי - שלוש שנים לאחר תחילת הבנייה.

 

"לא רק שזה לא שווה, זה פוגע ברגשותיהם של תושבי העיר, חילונים וחרדים כאחד", אמר ל-ynet הרב שמואל יצחקי, חבר מועצת העיר מטעם ש"ס. "אני רואה בחומרה רבה את העבודות היזומות בחסות עיריית ירושלים. בשביל טקס? אין שום סיבה בעולם לבצע את מה שבוצע בשבת". יצחקי יוצא מנקודת הנחה שהבנייה התקיימה בידיעתו של ראש העיר, אורי לופוליאנסקי, ומוסיף כי "בעירייה דואגים לכיסאם ולא אכפת להם מחברי הקואליציה".

 

יהושע מור יוסף, דובר חברת "מוריה", המנהלת את פרויקט בניית הגשר, מסר תגובה בשם החברה ובשם עיריית ירושלים. לדבריו, החברה רואה בחומרה רבה את התקלה וזימנה לדיון דחוף את מנכ"ל "רמט" ומנכ"ל חברת הפיקוח גדיש.

"חברת מוריה החליטה להדיח מיידית את מנהל העבודה של חברת רמט ואת מפקח העבודה מטעם משרד גדיש. זאת, על מנת למנוע הישנות התקלה ולהעביר מסר חד משמעי על חומרת העניין", נמסר.

 

מור יוסף שולל את מעורבותו של לופוליאנסקי בדבר. "ראש העיר לא ידע בשום צורה שהיא על העבודות שנעשו בניגוד להוראות ולחוזה, האוסרים מפורשות עבודה בגשר בשבת. מדובר במספר פועלים ערבים שהופעלו באמצעות קבלן משנה שהעסיקה חברת רמט. הפועלים הגיעו לאתר בניגוד לכל ההנחיות וההוראות".

 

דודו פישר יופיע, במפד"ל זועמים

לטקס עצמו, אשר הממונים עליו מעידים כי הוא צפוי להיות אירוע שלא נראה כמותו בישראל, ישנם מתנגדים רבים. במכתב ששלח בשבוע שעבר יו"ר האופוזיציה ניר ברקת (סיעת ירושלים תצליח) לחברי המועצה, התרעם על ההוצאה הכספית הגדולה בעבור הטקס בלבד, כ-2 מיליון שקלים.

 

ברקת כתב: "ראוי היה כי שני מיליון השקלים מכספי הציבור אשר נזרקים בחגיגות גשר עליו לא נוסעת רכבת עדיין,

 יושקעו בנושאים בוערים וחשובים יותר, כגון שעות חינוך בבתי הספר, ארוחות חמות לילדי העיר, שיפור הניקיון וחזות העיר".

 

גם מהקואליציה נשמעות הסתייגויות מהטקס, אך בטיעונים שונים לחלוטין. מינה פנטון, חברת מועצת העיר מהמפד"ל, מתכוונת להחרים את הטקס כמחאה על השתתפותו של הזמר והחזן דודו פישר בתוכנית האמנותית. הסיבה: בחול המועד סוכות, הופיע פישר בכנס בבנייני האומה אשר נועד לציבור הנוצרים האוונגליסטים. "במהלך הטקס שר פישר את 'שיר המלך', וזוהי בגידה בעם, במסורת ובתורה", אמרה פנטון ל-ynet. את הופעתו של פישר בבנייני האומה הגדירה פנטון בשתי מילים: "שמד ומיסיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גשר המיתרים
צילום: ששון תירם
לופוליאנסקי. הקואליציה זועמת
צילום: חיים צח
מומלצים