שתף קטע נבחר

ש"ס: אין התקדמות בקצבאות, נתמוך לפזר הכנסת

המפלגה דורשת להגדיל את הסכום לקצבאות הילדים, אך שר האוצר נותר עיקש בהתנגדותו. בש"ס מאיימים להצביע בעד פיזור הכנסת אם לא תחול התקדמות במשא ומתן

עוד 12 תומכים בפיזור הכנסת? גורמים בכירים בש"ס אמרו הערב (יום א') כי לא חלה כל התקדמות במגעים עם משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה בנוגע להסדרת קצבאות הילדים. לדברי הגורמים, ש"ס תצביע בעד הצעת החוק לפיזור הכנסת שתובא לקריאה טרומית ביום רביעי

 

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, שוחח בנושא עם השרים רוני בר-און

ורוחמה אברהם וכמו כן עם מזכיר הממשלה ,עובד יחזקאל - אך עד כה לא חלה כל התקדמות בנושא. גם בסביבתו של שר האוצר אמרו כי בר-און מתנגד באופן נחרץ להגדלת קצבאות הילדים וכי לא חל כל שינוי בעמדתו בשלב זה.

 

ש"ס דורשת להגדיל את קצבאות הילדים, בתוספת זהה של כמה עשרות שקלים לכל ילד. בסוף החודש שעבר הגיע שר האוצר, רוני בר-און, לביתו של הרב עובדיה יוסף כדי לדון בנושא. "צעדי הממשלה חשובים. אין אני מזלזל בהם, אבל עדיין קצבאות הילדים הן העזרה הישירה המגיעה לילדים עצמם", אמר הרב לבר-און, ובתום הפגישה גם הורה לשר אלי ישי למצות עד תום את המשא ומתן מול האוצר בנושא.

 

מנגד, גורמים המקורבים לראש הממשלה אמרו כי מתקיימים מגעים לפתרון סוגיית הקצבאות. מקורבי אולמרט אמרו כ ש"ס "מנהלת מאבק ציבורי בנושא הקצבאות. מתנהלים מגעים מול ש"ס, שבה אנחנו רואים שותף. המגעים הללו עשויים להבשיל לכך שחברי ש"ס לא יצביעו בעד הקדמת הבחירות".

 

השר ישי הבהיר בשיחות עם מקורביו כי הוא נחוש להצביע ביום רביעי בעד פיזור הכנסת בסביבתו אמרו כי כל הדיווחים על התקדמות במשא ומתן לא קיימים וממילא לא התקיימו שיחות או מגעים משמעותיים שנועדו לפתור את הסוגייה.

 

בפני ראש הממשלה עומד גם איום מצד שותפה נוספת בקואליציה להצביע בעד פיזור הכנסת - העבודה. אולמרט הזהיר את שרי העבודה כי יבציעו בעד פיזור הכנסת - הם יפוטרו. על ברק להחליט האם העבודה בתוך הממשלה או מחוץ לממשלה. אי אפשר לאחוז המקבל משני קצותיו", אמר אחד ממקורבי אולמרט.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ישי. מאבק הקצבאות
צילום: גיל יוחנן
בר-און. נחרץ בעמדתו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים