שתף קטע נבחר

הרב הצבאי ישקול להכריז: גולדווסר ורגב מתים

הרב הצבאי הראשי, תת אלוף אבי רונצקי, קיבל לידיו את החומר המודיעיני שנאסף בעניינם של חיילי המילואים שנחטפו ללבנון, אהוד גולדווסר ואלדד רגב. כעת אמור הרב לשקול האם להכריז על השניים חללים שמקום קבורתם לא נודע

712 ימים אחרי החטיפה בגבול לבנון - לקראת תפנית בגישה בנוגע לגורל החיילים. הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי רונסקי, החל הערב (יום ב') בהליך בחינת גורלם של חיילי צה"ל החטופים, אהוד גולדווסר ואלדד רגב.

 

 

צה"ל הודיע כי תא"ל רונסקי קיבל לידיו את החומר המודיעיני שנאסף בעניין, ויקבע לפיו האם להכריז על שני החיילים כחללים.

הרב הצבאי הראשי הוא היחיד המוסמך לקבוע את גורלם.

 

שאלת מצבם של גולדווסר ורגב נחשבת גורלית באשר לנכונותה של ישראל לשלם את המחיר שאותו תובע חיזבאללה: הרוצח מנהריה סמיר קונטאר וארבעה אנשי חיזבאללה חיים, ועוד גופות של לוחמי הארגון שמוחזקות בידי ישראל

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet - חיזבאללה חזר לתביעתו המקורית לשחרור מאות אסירים פלסטינים בתמורה לחיילים החטופים. תביעה זו נדונה בדיון הביטחוני המיוחד שנערך בנושא בלשכת ראש הממשלה. אחת האפשרויות שהועלתה לאחרונה בידי גורמי ביטחון בכירים היתה להכריז על שני החיילים כחללים שמקום קבורתם לא נודע, בניסיון להוריד את המחיר שדורש חיזבאללה.

 

בתגובה לדרישה החדשה אמר גורם ביטחוני כי ישראל תחזור על תביעתה לקבל את כל המידע שיש בידי חיזבאללה על רון ארד, לפני שתאושר העסקה. 

 

אתמול נפגש ראש הממשלה עם גורמי הביטחון והגורמים המקצועיים המעורבים בניסיון השבתם של שני חיילי המילואים, שחטיפתם, ב-12 ביולי 2006, היוותה את העילה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה. זאת, כדי לוודא אם ישראל מסוגלת לקבוע שהחיילים החטופים בחיים, או לא. בין הגורמים שהשתתפו בדיונים: נציגי המוסד, אמ"ן, גופי הערכה נוספים, המתווך דקל, גורמי רפואה צבאיים ועוד.

 

ביום שישי נפגשו בני משפחות החיילים החטופים עם שר הביטחון, אהוד ברק, לאור התגברות ההערכות על השגת הסכמות בנוגע לעסקת חילופים עם חיזבאללה.

ברק עדכן את המשפחות בנוגע למגעים מול חיזבאללה, והבהיר להם כי ההחלטה הסופית בנושא נתונה בידי הממשלה.

 

בני משפחות החטופים הפצירו בשרי הממשלה לתמוך באישור העסקה. אייל רגב, אחיו של אלדד, קרא לקבינט "שלא לפספס את ההזדמנות הזו, ולהצביע בעד העסקה וכמה שיותר מהר. פשוט חייבים להחזיר אותם עכשיו, כי אין אפשרות אחרת להסיר את הספק הנורא שבו אנחנו חיים". אמו של אהוד גולדווסר, מיקי, אף שגרה מכתב לראש הממשלה בו קראה לו ולשרי הקבינט להצביע בעד העסקה. לדבריה, אילו היה משוחרר סמיר קונטאר עוד בעסקה הקודמת - החטיפה לא הייתה מתרחשת

 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון לפני 712 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחות החטופים
צילום: עופר עמרם
אהוד גולדווסר
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: צביקה טישלר
תא"ל רונצקי
צילום: צביקה טישלר
מומלצים