שתף קטע נבחר

הפגנה למען תוכניתה של נתיבה בן יהודה

חובבי תוכנית הרדיו "נתיבה מדברת ומקשיבה" מתכוונים להפגין מול משרדי קול ישראל בתגובה על ביטולה של התוכנית, במסגרת הקיצוצים ברשות השידור

הוועד המנהל של רשות השידור החליט להשבית את כל תוכניות הרדיו הליליות ברשת ב' החל מה-10 ביולי, אבל חובבי התוכנית "נתיבה מדברת ומקשיבה" לא מתכוונים לתת לתוכנית הלילה הזאת לרדת מגלי האתר בקלות רבה כל כך.

 

חובבי התוכנית, שמשדרת מבחר מהזמר העברי טרום הקמת מדינת ישראל וכוללת גם שיחות עם מאזינים ומונולוגים של מגישת התוכנית, נתיבה בן יהודה, מתכננים לקיים ביום חמישי הקרוב ב-12:00 הפגנה מול משרדי הנהלת קול ישראל ברוממה, ירושלים (רחוב תורה מציון 15).

 

"בואו עם שלטים, עם כובע ועם הרבה מים. כמו כן, הביאו כלי נגינה והתכוננו לשיר את כל השירים של נתיבה! יהיה כיף!" נאמר בהודעה על ההפגנה בפורום האתר זמרשת.

 

תכנית הרדיו של נתיבה בן-יהודה, "נתיבה מדברת ומקשיבה", משודרת בלילות רביעי מאחת בלילה ועד חמש לפנות בוקר מזה 14 שנה, והיא היחידה ברדיו המתייחסת לקיומו של הזמר העברי המוקדם (מראשית הציונות ועד קום המדינה). 

 

בהודעה על ההפגנה נאמר כי "נתיבה משמיעה שירים רבים וחשובים וחולקת להם את הכבוד המגיע להם כחלק מהותי של התרבות העברית. לתכנית מאזינים רבים, ובמקום לעודד את התופעה ולהקצות שעות שידור נוספות לשירים האלה, החליטה הנהלת קול ישראל לקצץ גם את המעט הקיים. בכך היא מזלזלת לא רק בקהל המאזינים הנאמן אלא בכל מה שתכנית זו מסמלת: ערכי הציונות והתרבות העברית.

 

"אנו קוראים בזאת להנהלת רשות השידור וקול ישראל, למצוא במהרה משבצת שידור חלופית לתוכנית של נתיבה בן יהודה;

להקצות שעה שבועית אחת ויחידה (!) של זמר עברי מוקדם ברשת ג', הרשת שחורתת על דגלה שידורים של מוסיקה עברית מכל הזמנים ומכל גווני הקשת".

 

ביטול התוכניות הליליות ברשת ב' משמעותו הורדת גרדום על "שיחות עם מאזינים עם ז'וז'ו אבוטבול" המשודרת בערבי ראשון, ''שנינו ביחד וכל אחד לחוד'' עם יובב כץ המשודרת בלילות שלישי, ''לילה חי מאוד'' עם אמנון פאר בלילות חמישי ו''שישי אישי'', תכניתו של משה טימור.  

 

נוסף על המחאה נגד הורדת "נתיבה מקשיבה ומדברת", מתארגנת ברשת האינטרנט מחאה גם נגד הורדת "שישי אישי", של מושיק טימור, שעוסקת בסיפורים ואירועי תרבות מתקופת ההתיישבות וקום המדינה.

 

זוהי המחאה הציבורית הראשונה כנגד הורדת תוכניות ברשות השידור מאז האיום על קול המוזיקה. אגודת העיתונאים ברשות השידור פנתה הבוקר לבית המשפט בבקשה לצו מניעה זמני ובקשת צד בסכסוך עבודה קיבוצי כנגד רשות

השידור על הפרת הסכמי העבודה וההסדרים הקיבוציים הנהוגים ברשות באופן חד צדדי, על כפיית "חופשה מרוכזת", ביטול השי לחג והקפאת קידומים.

 

יעקב נווה, נציג איגודי האמנים בוועד הפועל של רשות השידור מוסר בתגובה: "כנציג איגודי האמנים בועד המנהל של רשות השידור, פעלתי ואמשיך לפעול בכל הקשור בקידומה של התרבות הישראלית בכלל והזמר העברי בפרט ברשתות הרדיו ובערוצים השונים של רשות השידור. מאידך, בשל מצבה הכספי הרעוע של הרשות יש לבצע באופן מיידי צעדים כואבים על מנת להציל את הספינה הטובעת. אמש ביקשתי מהנהלת רשות השידור דו"ח על העלויות של כל תכנית ותכנית שאמורה לצאת לחופשה.

אפעל בכל דרך אפשרית להשאיר בשידור תכנים תרבותיים. יש לציין שבעת יציאת תכניות לחופשה - סוכם שבמקומן ישודרו תכניות זמר ישראלי ב'לופים' של הזאנרים השונים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סטודיו אדי בוי
נתיבה בן יהודה. המאזינים התגייסו
צילום: סטודיו אדי בוי
לאתר ההטבות
מומלצים